Ampache 3.5.0 - en to ca translation catalogue (784 entries)

en:  has been created
ca: s'ha creat

en: # Songs
ca: # Cançons

en: %1$s - %2$s Lyrics Detail
ca: Detalls de les lletes de %1$s - %2$s

en: %d hour | %d hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

en: %d item found checking tag information | %d items found checking tag information
ca[0]: %d cançó trobada, comprovant la informació dels tags
ca[1]: %d cançons trobades, comprovant la informació dels tags

en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

en: %s %s Playlist
ca: Llista %s %s

en: %s IP History
ca: %s IP històric

en: %s Lyrics
ca: LLetres %s

en: %s Playlist
ca: LLista %s

en: %s by %s
ca: %s per %s

en: %s does not match site charset
ca: %s no coincideix amb el joc de caràcters

en: %s is not readable by ampache
ca: ampache no ho pot llegir %s

en: %s of 5
ca: %s de 5

en: (no leading or ending '/')
ca: (no començant ni acabant en '/')

en: A MySQL Server with a username and password that can create/modify databases
ca: Un servidor MySQL amb un nom d'usuari i contrasenya que poden crear i modificar les bases de dades

en: A new user has registered
    The following values were entered.
    
    Username: %s
    Fullname: %s
    E-mail: %s
ca: S'ha registrat un usuari nou
    Ha entrat el següent
    
    Nom d'usuari: %s
    Nom sencer: %s
    E-mail: %s

en: ACL Type
ca: Tipus ACL

en: AND
ca: I

en: Access Control
ca: Control d'accés

en: Access Control Entries
ca: Control d'accés

en: Access Denied
ca: Accés denegat

en: Access Level
ca: Nivell d'accés

en: Access List Entry updated
ca: Actualitzada la llistra d'entrada

en: Account
ca: Compte

en: Action
ca: Acció

en: Actions
ca: Accions

en: Activate
ca: Activa

en: Active Instance
ca: Instància activa

en: Active Playlist
ca: Llista activa

en: Activity
ca: Activitat

en: Add
ca: Afegir

en: Add ACL
ca: Afegir ACL

en: Add API / RPC Host
ca: Afegir una màquina API / RPC

en: Add Album
ca: Afegeix àlbum

en: Add All
ca: Afegeix a tot

en: Add All Songs By %s
ca: Mostra totes les cançons de %s

en: Add Catalog
ca: Afegeix al catàleg

en: Add Current Host
ca: Afegeix màquina actual

en: Add Dynamic Items
ca: Afegeix ítems dinàmics

en: Add From %s
ca: Afegeix des de %s

en: Add Instance
ca: Afegeix una instància

en: Add Local Network Definition
ca: Afegeix definició de xarxa local

en: Add Localplay Instance
ca: Afegir instància de reproducció local

en: Add New
ca: Afegeix nou

en: Add Radio Station
ca: Afegir estació de ràdio

en: Add Random
ca: Afegeix aleatòriament

en: Add Random Songs By %s
ca: Afegeix aleatoriament cançons de %s

en: Add Random from Album
ca: Afegeix aleatòriament des de l'àlbum

en: Add Rule
ca: Afegir regla

en: Add Search Results
ca: Afegeix els resultats de la cerca

en: Add User
ca: Afegir usuari

en: Add Vote
ca: Afegeix un vot

en: Add a Catalog
ca: Afegeix un catàleg

en: Add to
ca: Afegeix a

en: Add to All
ca: Afegeix a tot

en: Add to New Playlist
ca: Afegeix a la nova llista

en: Add to Playlist
ca: Afegeix a la llista

en: Added
ca: Afegit

en: Added Playlist From
ca: Afeguit llista des de

en: Adding a New User
ca: Afegir un nou usuari

en: Addition Time
ca: Temps afegit

en: Admin
ca: Administrador

en: Admin-Catalog
ca: Admin-Catàleg

en: Admin-Mail Users
ca: Admin-Correu dels usuaris

en: Admin-Manage Access Lists
ca: Admin-Gestionar la llista d'accés

en: Admin-Manage Modules
ca: Admin-Gestió de mòduls

en: Admin-Site Preferences
ca: Admin-Preferències del lloc

en: Admin-User Management
ca: Admin-Gestió d'usuaris

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced Add
ca: Afegir detalladament

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Advanced Random Rules
ca: Regles aleatòries avançades

en: Advanced Search
ca: Cerca avançada

en: Album
ca: Àlbum

en: Album Art
ca: Portades

en: Album Art Cleared
ca: Portada netejada

en: Album Art Inserted
ca: Portada inserida

en: Album Art Not Located
ca: No s'ha trobat la portada

en: Album Art Search Finished
ca: Finalitzat la cerca de portades

en: Album Art could not be located at this time. This may be due to write access error, or the file is not received correctly.
ca: La portada no s'ha pogut trobar ara mateix. Potser que no hi ha permisos d'escriptura, o que arxiu no s'ha rebut correctament

en: Album Art information has been removed from the database
ca: L'informació de la portada de l'àlbum s'ha esborrat de la base de dades

en: Album Ellipse Threshold
ca: Entrada eliptica d'àlbum

en: Album Updated
ca: Album actualitzat

en: Albums
ca: Àlbums

en: Albums by %s
ca: Albums de %s

en: Albums of the Moment
ca: Àlbums del moment

en: All
ca: Tot

en: All Playlists
ca: Totes les llistes

en: All now playing data has been cleared
ca: Tots els ara escoltant s'ha esborrat

en: Allow Democratic Play
ca: Permetre la reproducció democràtica

en: Allow Downloads
ca: Permetre baixar

en: Allow Localplay Play
ca: Permetre reproduir localment

en: Allow Localplay set to False
ca: Permetre posar la reproducció local a falsa

en: Allow Streaming
ca: Permetre streaming

en: Always
ca: Sempre

en: Ampache Database User Password
ca: Contrasenya de l'usuari de la base de dades de l'Ampache

en: Ampache Database Username
ca: Nom d'usuari de la base de dades de l'Ampache

en: Ampache Debug
ca: Depurar Ampache

en: Ampache Installation
ca: Instalació de l'Ampache

en: Ampache Update
ca: Actualitza Ampache

en: Ampache.cfg.php Configured?
ca: Està configurat Ampache.cfg.php?

en: Ampache.cfg.php Exists
ca: Ja existeix Ampache.cfg.php

en: Apply to All
ca: Aplica a tot

en: Approved
ca: Aprovat

en: Are you sure you want to remove this plugin?
ca: Estàs segur que vols esborrar aquest plugin?

en: Artist
ca: Artista

en: Artist Ellipse Threshold
ca: Entrada eliptica d'artista

en: Artist Updated
ca: Artista actualitzat

en: Artist and Title
ca: Artista i títol

en: Artist, Album and Title
ca: Artista, àlbum i títol

en: Artists
ca: Artistes

en: Auto-inserted Fields
ca: Camps auto-inserits

en: Available Plugins
ca: Plugins disponibles

en: Back
ca: Arrera

en: Base Playlist
ca: LLista base

en: Batch Download
ca: Agrupar baixada

en: Browse
ca: Mostra

en: Browse Music
ca: Mostra la música

en: Browse Users
ca: Mostra els usuaris

en: Build Playlists from m3u Files
ca: Crea una lllista de reproducció des d'arxius m3u

en: CHECK
ca: COMPROVA

en: Cache Hits:
ca: Hits al cache:

en: Callsign
ca: Senyal de la crida

en: Cancel
ca: Cancel.la

en: Catalog
ca: Catàleg

en: Catalog Cleaned
ca: Catàleg netejat

en: Catalog Created
ca: Catàleg creat

en: Catalog Delete
ca: Catàleg esborrat

en: Catalog Deleted
ca: Catàleg esborrat

en: Catalog Manager
ca: Administrador del catàleg

en: Catalog Name
ca: Nom del catàleg

en: Catalog Root unreadable, stopping clean
ca: L'arrel del catàleg illegible, aturant la neteja

en: Catalog Size
ca: Mida del catàleg

en: Catalog Statistics
ca: Estadísitques del catàleg

en: Catalog Time
ca: Temps del catàleg

en: Catalog Type
ca: Tipus de catàleg

en: Catalog Update Finished
ca: Actualització del catàleg finalitzada

en: Catalog Updated
ca: Catàleg actualitzat

en: Catalog statistics cleared
ca: Les estadístiques del catàleg han estat esborrades

en: Catalogs
ca: Catàlegs

en: Check for Config
ca: Comprova la configuració

en: Check for New Version
ca: Comprova si hi ha una nova versió

en: Checked
ca: Comprovant

en: Checking
ca: Comprovant

en: Choose installation language.
ca: Tria la llengua d'instal.lació

en: Clean
ca: Neteja

en: Clean All
ca: Esborra-ho tot

en: Cleaning the %s Catalog
ca: Netetgant el catàleg %s

en: Clear Catalog Stats
ca: Esborrar les estadístiques del catàleg

en: Clear Now Playing
ca: Esborra escoltant ara

en: Clear Playlist
ca: Neteja la llista

en: Clear Stats
ca: Neteja estadístiques

en: Clear on Send
ca: Enviar netejar a

en: Click to close window
ca: Click per tancar la finestra

en: Code
ca: Codi

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Completed synchronisation of album images
ca: S'ha completat la sincronització de les imatges dels àlbums

en: Completed updating remote catalog(s)
ca: Catàleg(s) remots completament actualitzats

en: Config Preset
ca: Configuració per defecte

en: Configure Democratic Playlist
ca: Configura la llista de reproducció democràtica

en: Confirm Deletion Request
ca: Confirma la petició d'esborrar

en: Confirm Password
ca: Confirma la contrasenya

en: Connected Users
ca: Usuaris connectats

en: Content Manager
ca: Administrador de contingut

en: Continue
ca: Continua

en: Continue to Step 3
ca: Ves al pas 3

en: Cooldown
ca: Refredament

en: Cooldown Time
ca: Temps de refredament

en: Cover
ca: Portada

en: Create
ca: Crea

en: Create ACL
ca: Crea ACL

en: Create Account
ca: Crear un compte

en: Create Admin Account
ca: Crea compte d'administració

en: Create Database User for New Database
ca: Crea un usuari de la nova base de dades

en: Create Date
ca: Crear data

en: Create New Playlist
ca: Crea una nova llista

en: Create a new playlist
ca: Crea una llista nova

en: Created by: %s for %s
ca: Creat per %s de %s

en: Current Configuration
ca: Configuració actual

en: Current Playlist
ca: LLista actual

en: Current rating:
ca: Qualificació actual:

en: Currently Playing
ca: Actualment reproduint

en: Customize Search
ca: Personalitza la cerca

en: DB Connection
ca: Connexió BD

en: DB Inserted
ca: BD inserida

en: DESCRIPTION
ca: DESCRIPCIÓ

en: Database Charset Updated
ca: Jos de caràcters de la BD actualitzats

en: Date
ca: Data

en: Date Added
ca: Data afegida

en: Deactivate
ca: Desactivar

en: Debug Tools
ca: Eines de depuració

en: Decrease Volume
ca: Baixa el volum

en: Default
ca: Per defecte

en: Delete
ca: Borra

en: Delete Catalog
ca: Esborra el catàleg

en: Delete Error
ca: Error esborrant

en: Deleted
ca: Esborrat

en: Deletion Request
ca: Petició d'esborrar

en: Democratic
ca: Democràtic

en: Democratic Playlist
ca: Llista democràtica

en: Description
ca: Descripció

en: Desired Database Name
ca: Nom desitjat per la base de dades

en: Details
ca: Detalls

en: Direct URL to Image
ca: Directa des de URL a imatge

en: Disable
ca: Desactiva

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Disabled Songs
ca: Cançons no disponibles

en: Disk
ca: Disc

en: Do you really want to delete this catalog?
ca: Realment vols esborrar aquest catàleg?

en: Don't Play
ca: Sense sonar

en: Download
ca: Baixar

en: Download Selected
ca: Baixa els triats

en: Duplicate Songs
ca: Cançons repetides

en: E-mail Sent
ca: Enviar e-mail

en: Edit
ca: Editar

en: Edit Album
ca: Edita l'àlbum

en: Edit Artist
ca: Edita l'artista

en: Edit Instance
ca: Edita la instància

en: Edit Localplay Instance
ca: Edita la instància de reprodució local

en: Edit Song
ca: Edita la cançó

en: Edit existing Shoutbox Post
ca: Editar una Shoutbox existent pels post

en: Editing %s preferences
ca: Editant les %s preferències

en: Editing Playlist
ca: Edita la llista

en: Editing existing User
ca: Editant l'usuari existent

en: Empty Playlists Deleted
ca: LLista buida esborrada

en: Enable
ca: Permet

en: End
ca: Acaba

en: End Address
ca: Adreça final

en: Enqueue
ca: Posa a la cua

en: Error Captcha Failed
ca: Error s'ha fallat el captcha

en: Error Captcha Required
ca: Error es necessita el Captcha

en: Error Config File Out of Date
ca: Errror l'arxiu de configuració ha caducat

en: Error Invalid Handshake -
ca: Error Handshake invàlid

en: Error Passwords don't match
ca: Errada les contrasenyes no coincideixen

en: Error Update Failed
ca: Error ha fallat la actualització

en: Error Username Required
ca: Errada cal el nom d'usuari

en: Error Username already exists
ca: Errada el nom d'usuari ja existeix

en: Error Username or Password incorrect, please try again
ca: Error nom d'usuari o contrasenya incorrecta, tornau a provar

en: Error connecting to
ca: Error connectant a

en: Error: Config file not found or Unreadable
ca: Errror no s'ha trobat l'arxiu de configuració o no es pot llegir

en: Error: Defined Path is inside an existing catalog
ca: Error: la ruta de pujada no és al catàleg

en: Error: Insert Failed
ca: Error: s'ha fallat l'insersió

en: Error: No Keyword Entered
ca: Error: no s'ha entrat cap lletra

en: Error: Unable to change to directory
ca: Error: impossible canviar de directori

en: Error: Unable to get filesize for %s
ca: Error: impossible de aconseguit la mida de %s

en: Error: Unable to make Database Connection
ca: Error: impossible fer la connexió amb la BD

en: Error: Unable to open
ca: Error: impossible d'obrir

en: Exact
ca: Exacte

en: Existing Database detected, unable to continue installation
ca: S'ha detectat un base de dades existent, és impossible continuar amb la instal.lació

en: Export
ca: Exporta

en: Export Catalog
ca: Exporta el catàleg

en: Export To Itunes DB
ca: Exporta a la base de dades d'itunes

en: Failed
ca: Fallat

en: Fast
ca: Ràpid

en: Fault
ca: Falta

en: Favorite Albums
ca: Àlbums preferits

en: Favorite Artists
ca: Artistes preferits

en: Favorite Songs
ca: Cançons preferides

en: Field
ca: Camp

en: File
ca: Arxiu

en: File uploads not supported.
ca: La pujada d'arxius no està suportada

en: Filename
ca: Nom de l'arxiu

en: Filename Pattern
ca: Patró d'arxiu

en: Filename pattern
ca: Patró d'arxiu

en: Filename:
ca: Nom de l'arxiu:

en: Filters
ca: Filtres

en: Find Album Art
ca: Troba la portada

en: Find Duplicates
ca: Troba les repetides

en: Five Stars
ca: 5 estrelles

en: Flag
ca: Senyal

en: Flag Removed
ca: Senyal llevat

en: Flag Removed from
ca: Senyal llevat de

en: Flag Song
ca: Cançó senyalada

en: Flag for Retagging
ca: Assenyala per a revisar-ne les etiquetes

en: Flagged Records
ca: Registres assenyalats

en: Flagged Songs
ca: Cançons senyalades

en: Flags Updated
ca: Senyals actualitzats

en: Flash Player
ca: Reproductor flash

en: Folder Pattern
ca: Patró de carpeta

en: Force Democratic Play
ca: Força la reproducció democràtica

en: Forces Http play regardless of port
ca: Obliga Http a reproduir independentment del port

en: Found
ca: Trobat

en: Four Stars
ca: 4 estrelles

en: Frequency
ca: Freqüència

en: From catalog
ca: Del catàleg

en: From: Ampache
ca: Des de Ampache

en: Full Albums
ca: Àlbums sencers

en: Full Artist
ca: Artists sencers

en: Full Name
ca: Nom complert

en: Fullname
ca: Nom sencer

en: Functions are disabled in the demo because previous users of the demo have used the functionality to post inappropriate materials
ca: Hi ha funcions desactivades a la demo perquè usuaris anteriors hanutilitza funcionalitats per enviar materials inapropiats

en: Fuzzy
ca: Aproximat

en: GD Support
ca: Suport GD

en: Gather Album Art
ca: Recollir portades

en: Gather All Art
ca: Aconseguir totes les portades

en: Gather Art
ca: Recollir portades

en: Generate Config File
ca: Genera l'arxiu de configuració

en: Generate Configuration
ca: Genera la configuració

en: Generate New Config
ca: Generar una configuració nova

en: Genre
ca: Gènere

en: Get Art
ca: Aconsegueix la portada

en: Gettext Emulator will be used
ca: S'emprarà l'emulador de gettext

en: Gettext Support
ca: Suport gettext

en: Guest
ca: Convidat

en: Hash Function Exists
ca: Existeix ja la funció hash

en: Highest Rated
ca: El més valorats

en: Home
ca: Inici

en: Homepage
ca: Pàgina d'inici

en: Hostname
ca: Nom de la màquina

en: I Accept
ca: Accepto

en: I Love It!
ca: M'encanta

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: IP Address Version Mismatch
ca: Hi falta el tipus d'adreça IP

en: IPv4 or IPv6 Addresses
ca: Adreça IPv4 o IPv6

en: Iconv Support
ca: Suport Iconv

en: If you believe this is an error please contact an Ampache administrator.
ca: Si creus que això és un error, si us plau poseu-vos en contacte amb un administrador de l'Ampache

en: Import
ca: Importa

en: Import Playlist
ca: Importa una llista de reproducció

en: Importing a Playlist from a File
ca: Important un llista des d'un fitxer

en: In the form below enter either a local path (i.e. /data/music) or the URL to a remote Ampache installation (i.e http://theotherampache.com)
ca: Al formulari de sota posa-hi o bé un directori local (p.e. /dades/musica) o la URL a una instalació remota de l'Ampache (p.e. http://laltreampache.com)

en: Inactive Users
ca: Usuaris inactius

en: Incorrect Tags
ca: Etiquetes incorrectes

en: Increase Volume
ca: Puja el volum

en: Information
ca: Informació

en: Insert Ampache Database
ca: Inserix la BD de l'ampache

en: Insert Database
ca: Inserir base de dades

en: Insert current
ca: Insereix l'actual

en: Install Failed, Controller Error
ca: Instal.lació fallada, error de controlador

en: Instance Name
ca: Nom de la instància

en: Invalid
ca: Invàlid

en: Invalid IPv4 / IPv6 Address Entered
ca: S'ha entrat una adreça IPv4 / IPv6 invàlida

en: Invalid Object Selected
ca: Objecte sel-lecionat invàlid

en: Invalid Request
ca: Petició invàlida

en: It's Insane
ca: És dolent

en: It's Ok
ca: Està bé

en: It's Pretty Bad
ca: Es prou dolent

en: It's Pretty Good
ca: És prou bo

en: Item
ca: Ítem

en: Item Flagged
ca: Item assenyalat

en: Item count
ca: Ítems contats

en: Key
ca: Clau

en: Keywords
ca: Sílabes

en: Language
ca: Llengua

en: Last Add
ca: Últim afegit

en: Last Clean
ca: Última neteja

en: Last Ip
ca: Últim IP

en: Last Played
ca: Últim escoltat

en: Last Seen
ca: Última vegada vist

en: Last Ten Flagged Records
ca: Els deu últims registres assenyalats

en: Last Verify
ca: Última verificació

en: Latest Album Additions
ca: Els últims albums afegits

en: Latest Artist Additions
ca: Els últims artistes afegits

en: Length
ca: Longitud

en: Less Played
ca: Menys escoltades

en: Level
ca: Nivell

en: Like
ca: Semblant a

en: Load Saved Rules
ca: Carrega regles guardades

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Local Image
ca: Imatge local

en: Local Network Definition
ca: Definició de xarxa local

en: Local Path to Files
ca: Ruta local als arxius

en: Local Play
ca: Reproduir localment

en: Localplay
ca: Reproducció local

en: Localplay Access
ca: Accés a la reproducció local

en: Localplay Control
ca: Control de reproducció local

en: Localplay Controller Not Defined
ca: No s'ha definit el controlador de reproducció local

en: Localplay Controllers
ca: Controladors locals

en: Localplay Disabled
ca: Reproducció local desactivada

en: Localplay Modules
ca: Mòduls de reproducció local

en: Lock Songs
ca: Cançons tancades

en: Log out
ca: Surt

en: Login
ca: Entrada

en: Logout
ca: Sortir

en: Mail Users
ca: Correu dels usuaris

en: Mail to
ca: E-mail a

en: Make Default
ca: Converteix-ho en predeterminat

en: Make Sticky
ca: Fer adhesives

en: Manage Democratic Playlists
ca: Gestiona les llistes democràtiques

en: Manage Flagged
ca: Gestiona els assenyalats

en: Manage Playlist
ca: Gestiona la llista

en: Manage Radio Stations
ca: Gestiona les estacions de ràdio

en: Manage Shoutbox
ca: Gestiona Shoutbox

en: Manage Users
ca: Gestió d'usuaris

en: Manager
ca: Gestionar

en: Maximum Execution Time
ca: Temps d'execució màxim

en: Maximum Results
ca: Resultats com a màxim

en: Mbstring Support
ca: Suport de Mbstring

en: Media Object Invalid or Not Specified
ca: Invàlid mitjà o no especificat

en: Memory Limit
ca: Límit de memòria

en: Message
ca: Missatge

en: Message of the Day
ca: Missatge del dia

en: Method
ca: Mètode

en: Min Bitrate
ca: Bitrate mínim

en: Min Element Count
ca: Mínim compte de element

en: Minimum Count
ca: Compta mínim

en: Minimum Requirements not met. Unable to Install Ampache.
ca: No s'acompleixen els requisits mínims. És impossible instal.lar l'Ampache

en: Modules
ca: Mòduls

en: More
ca: Més

en: Most Popular Albums
ca: Àlbums més populars

en: Most Popular Artists
ca: Artistes més populars

en: Most Popular Genres
ca: Els gèneres més populars

en: Most Popular Live Streams
ca: Els streams més populars

en: Most Popular Songs
ca: Les cançons més populars

en: Most Popular Tags
ca: Les etiquetes més populars

en: Most Popular Threshold in days
ca: L'entrada més popular en dies

en: MySQL Administrative Password
ca: Contrasenya de l'administrador de Mysql

en: MySQL Administrative Username
ca: Nom d'usuari administrador de Mysql

en: MySQL Hostname
ca: MySQL  hostname

en: MySQL Password
ca: Contrasenya de MySQL

en: MySQL Username
ca: Usuari de MySQL

en: Mysql for PHP
ca: Mysql per PHP

en: Name
ca: Nom

en: Never
ca: Mai

en: New Password
ca: Nova contrasenya

en: New User Added
ca: Nou usuari afegit

en: New User Registration at %s
ca: Nou usuari registrat a %s

en: Newest
ca: El més nou

en: Newest Albums
ca: Els àlbums més nous

en: Newest Artists
ca: Els artistes més nous

en: Next
ca: Següent

en: No Catalogs Found
ca: No s'han trobat catàlegs

en: No Disabled songs found
ca: No s'han trobat cançons desactivades

en: No Records Found
ca: No s'han trobat registres

en: No Similar Artists found
ca: No s'han trobat artistes similars

en: No Songs Removed
ca: Cap cançó no esborrada

en: No Update Needed
ca: No es necessita cap actualització

en: No Username/Password specified
ca: No s'ha especificat Usuari/Contrasenya

en: No file uploaded
ca: No hi ha cap arxiu pujat

en: No local account found
ca: No s'ha trobat cap compte local

en: Non-Standard Http Port
ca: Port Http no estàndard

en: None
ca: No cap

en: Normalize Tracks
ca: Normalitza les cançons

en: Not Enough Data
ca: No hi ha prou dades

en: Now Playing
ca: Sonant ara

en: Now Playing Cleared
ca: Ara escoltant netejat

en: OR
ca: O

en: Object
ca: Objecte

en: Off
ca: Atura

en: Off the Charts!
ca: Fora de les llistes!

en: Offset Limit
ca: Fora del límit

en: On
ca: Engega

en: On-line
ca: En línia

en: Once you have ensured that you have the above requirements please fill out the information below. You will only be asked for the required config values. If you would like to make changes to your ampache install at a later date simply edit /config/ampache.cfg.php
ca: Una vegada que t'has assegurat que tens els requisits abans esmentats, per favor emplena la informació que apareix a continuació. Només se t'ha demanat els requisits de configuració. Si desitges realitzar canvis posteriors en la teva instal·lació de l'ampache només has d'editar /config/ampache.cfg.php

en: One Star
ca: 1 estella

en: Operator
ca: Operador

en: Optimizing Tables
ca: Optimitzant les taules

en: Optional
ca: Opcional

en: Options
ca: Opcions

en: Other
ca: Altre

en: Other Options
ca: Altres opcions

en: Other Tools
ca: Altres eines

en: Override Execution Time
ca: Sobreescriu el temps d'execució

en: Overwrite Existing
ca: Sobreescriure

en: Owner
ca: Propietari

en: PHP ICONV Support
ca: PHP ICONV suportat

en: PHP PCRE Support
ca: Suport PHP PCRE

en: PHP PutENV Support
ca: Suport PHP PutENV

en: PHP Session Support
ca: Sessió de PHP suportada

en: PHP Settings
ca: Configuració PHP

en: PHP Version
ca: Versió PHP

en: PID File
ca: Arxiu PID

en: Password
ca: Contrasenya

en: Passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Path
ca: Ruta

en: Pause
ca: Pausa

en: Paused
ca: Pausat

en: Pending
ca: Pendent

en: Play
ca: Escoltar

en: Play Album
ca: Reproduir l'àlbum

en: Play Democratic Playlist
ca: Escolta una llista democràtica

en: Play Random Selection
ca: Reproduir aleatoriament la selecció

en: Play Selected
ca: Repodueix els triats

en: Played
ca: Escoltat

en: Playing from base Playlist
ca: Escoltant de la llista base

en: Playlist
ca: LLista

en: Playlist Created
ca: LLista creada

en: Playlist File
ca: Arxiu de la llista

en: Playlist Imported
ca: LLista importada

en: Playlist Method
ca: Mètode de llista

en: Playlist Name
ca: Nom de la llista

en: Playlist Not Imported
ca: LLista no importada

en: Playlist Songs
ca: Cançons de la llista

en: Playlist Type
ca: Tipus de llista

en: Playlist creation error.
ca: Error creant la llista

en: Playlists
ca: LListes de reproducció

en: Please check the artists you want to merge with the current one
ca: Per favor, comprova els artistes que vols ajuntar amb l'actual

en: Please fill in your full name (Firstname Lastname)
ca: Per favor entra el teu nom complert (Nom i Cognoms)

en: Plugin Activated
ca: Plugin activat

en: Plugin Deactivated
ca: Plugin desactivat

en: Popular Threshold
ca: Entrada popular

en: Post Shout
ca: Enviar el post

en: Post to Shoutbox
ca: Posa al Shoutbox

en: Preference
ca: Preferència

en: Preference Administration
ca: Preferència administrativa

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preferences Permissions
ca: Preferències dels permissos

en: Prev
ca: Previ

en: Prevent Preset Override
ca: Evitar la sobreescritura de la configuració per defecte

en: Previous
ca: Previ

en: Primary
ca: Primari

en: Private
ca: Privat

en: Public
ca: Públic

en: Pure Random
ca: Aleatòri pur

en: Queries:
ca: Petitions:

en: RPC Options
ca: Opcions RPC

en: RSS Feed
ca: Canal RSS

en: Radio Station Added
ca: S'ha afegit l'estació de ràdio

en: Radio Stations
ca: Estació de ràdio

en: Random
ca: Aleatori

en: Random Play
ca: Reproduir aleatòriament

en: Rate Limit
ca: Límit de taxa

en: Rated
ca: Valorat

en: Rating
ca: Qualificat

en: Re-Tag
ca: Re-etiqueta

en: Re-encode
ca: Torna a codificar

en: Read
ca: LLegeix

en: Read/Write
ca: LLegir/Escriure

en: Reading
ca: Llegint

en: Reason
ca: Raó

en: Reason to flag
ca: Motiu del senyal

en: Recently Played
ca: Escoltat recentment

en: Recommended Albums
ca: Àlbums recomanats

en: Recommended Artists
ca: Artistes recomanats

en: Recommended Songs
ca: Cançons recomanades

en: Refresh
ca: Actualitzar

en: Register
ca: Registre

en: Register User
ca: Registra usuari

en: Registration
ca: Registre

en: Registration Complete
ca: Registre complert

en: Registration Date
ca: Data del registre

en: Reject
ca: Refusa

en: Related Album
ca: Àlbums relacionats

en: Related Artist
ca: Artistes relacionats

en: Related Genre
ca: Gènere relacionat

en: Related Tag
ca: Etiquetes relacionades

en: Remember Me
ca: Recorda'm

en: Remote
ca: Remot

en: Remote Key
ca: Clau remota

en: Remove
ca: Esborra

en: Remove Selected Tracks
ca: Esborra les cançons triades

en: Remove Vote
ca: Borra el vot

en: Rename
ca: Reanomena

en: Rename %s
ca: Reanomena %s

en: Rename selected
ca: Reanomanar els seleccionats

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Required
ca: Necessari

en: Required for Remote Catalogs
ca: Necessari pels catàlegs remots

en: Requirements
ca: Requisits

en: Reset Album Art
ca: Reiniciar portada

en: Resolution
ca: Resolució

en: Return to Login Page
ca: Torna a la pàgina d'entrada

en: Rules
ca: Regles

en: Running Remote Sync
ca: Engegant sincronització remota

en: Running Remote Update
ca: Engegant actualització remota

en: SHA256 Support
ca: Suport SHA256

en: STATUS
ca: ESTAT

en: Safe Mode
ca: Mode segur

en: Save Catalog Settings
ca: Guarda la configuració del catàleg

en: Save Changes
ca: Guarda els canvis

en: Save Rules As
ca: Guarda les regles com a

en: Search
ca: Cerca

en: Search Again
ca: Cerca de nou

en: Search Ampache
ca: Cerca Ampache

en: Search Disabled Songs
ca: Cerca cançons desactivades

en: Search Type
ca: Tipus de cerca

en: Searched
ca: Cercat

en: Select
ca: Tria

en: Send E-mail to Users
ca: Envia un e-mail als usuaris

en: Send Mail
ca: Enviar e-mail

en: Send and Clear on Add
ca: Afegir enviar i esborrar a

en: Send on Add
ca: Afegir enviar a

en: Server
ca: Servidor

en: Server Config
ca: Configuració del servidor

en: Session Expired: please log in again at
ca: La sessió ha acabat: entra de nou

en: Set Database Charset
ca: Estableix el joc de caràcters

en: Set Track Numbers
ca: Posa l'ordre de les cançons

en: Setting
ca: Opcions

en: Settings for %s
ca: Configuració per a %s

en: Shoutbox Post Deleted
ca: Shoutbox post esborrat

en: Shoutbox Post Updated
ca: Shoutbox post actualitzat

en: Shoutbox Records
ca: Registre de Shoutbox

en: Show ACL(s)
ca: Mostra els ACL(s)

en: Show All
ca: Mostra-ho tot

en: Show All Songs By %s
ca: Mostra totes les cançons de %s

en: Show Art
ca: Mostra la portada

en: Show Artists starting with
ca: Mostra artistes que comencen per

en: Show Catalogs
ca: Mostra els catàlegs

en: Show Duplicate Songs
ca: Mostra cançons repetides

en: Show Inactive Users
ca: Mostra usaris inactius

en: Show Localplay Instances
ca: Mostra instàncies de reproducció local

en: Show Lyrics
ca: Mostra la lletra

en: Show Playlist
ca: Mostra la llista

en: Show Unique
ca: Mostra unics

en: Show instances
ca: Mostra les instàncies

en: Similar Artists
ca: Artistes similars

en: Simple M3U
ca: M3U simple

en: Size
ca: Mida

en: Size Limit
ca: Mida límit

en: Song
ca: Cançó

en: Song Information
ca: Informació de la cançó

en: Song Title
ca: Títol de la cançó

en: Song Updated
ca: Cançons actualitzades

en: Songs
ca: Cançons

en: Songs Disabled
ca: Cançons desactivades

en: Songs Enabled
ca: Cançons permeses

en: Songs Per Seconds
ca: Cançons per segon

en: Songs Updated
ca: Cançons actualitzades

en: Sorry Lyrics Not Found.
ca: No s'ha trobat la lletra

en: Standard
ca: Estàndard

en: Start
ca: Comença

en: Start Address
ca: Adreça inicial

en: Start configuration
ca: Comença la configuració

en: Starting Album Art Search
ca: Començant a cercar portades

en: Starting New Song Search on %s catalog
ca: Començant a cercar noves cançons al catàleg %s

en: Starting Update from Tags
ca: Començant a actualitzar des de les etiquetes

en: Starting synchronisation of album images
ca: Començant la sincronització de les imatges dels àlbums

en: Starts With
ca: Comença per

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Statistics Day Threshold
ca: Estadístiques de les entrades del dia

en: Status
ca: Estat

en: Step 1 - Creating and Inserting the Ampache Database
ca: Pas 1 - Crear i inserir la base de dades de l'ampache

en: Step 2 - Creating the Ampache.cfg.php file
ca: Pas 2 - Creant l'arxiu Ampache.cfg.php

en: Step 2 - Creating the ampache.cfg.php file
ca: Pas 2 - Creant l'arxiu ampache.cfg.php

en: Step 3 - Setup Initial Account
ca: Pas 3 - Establir el compte inicial

en: Sticky
ca: Adhesives

en: Stop
ca: Atura

en: Stopped
ca: Aturat

en: Stream Access
ca: Accés Stream

en: Stream URL
ca: URL de l'stream

en: Subject
ca: Assumpte

en: Succeeded
ca: Aconseguit

en: System
ca: Sistema

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tag Cloud
ca: Núvol d'etiquetes

en: Tags
ca: Etiquestes

en: Thank you for registering
    
    
    Please keep this e-mail for your records. Your account information is as follows:
    ----------------------
    Username: %s
    Password: %s
    ----------------------
    
    Your account is currently inactive. You cannot use it until you've visited the following link:
    
    %s 
    
    Thank you for registering
ca: Gràcies pel teu registre
    
    
    Per favor guarda aquest e-mail per recordar-ho. La informació del teu compte és la següent:
    ----------------------
    Nom d'usuari: %s
    Contrasenya: %s
    ----------------------
    El teu compte actualment és inactiu. No el pots emprar fins que no visitisl'enllaç següent:
    
    %s 
    
    Gràcies pel teu registre

en: The Catalog and all associated records have been deleted
ca: S'ha esborrat el catàleg i tots els seus registres

en: The Requested Playlist has been deleted.
ca: La llista esmentada s'ha esborrat

en: The requested song has been updated
ca: La cançó demanada s'ha actualitzat

en: The requested song(s) have been disabled
ca: Les cançons demanades han esta desactivades

en: The requested song(s) have been enabled
ca: Les cançons demanades han estat activades

en: The specified item has been flagged
ca: L'ítem especificat s'ha senyalat

en: The validation key used isn't correct
ca: La clau de validació no és correcta

en: Theme
ca: Tema

en: There was a problem with the file upload: No %s was uploaded.
ca: Hi ha un problema amb l'arxiu pujat: no s'ha pogut pujar %s

en: There was a problem with the file upload: The %s was larger than the maximum allowed size (%d bytes).
ca: Hi ha un problema amb l'arxiu pujat: %s més llarg del màxim permés (%d bytes)

en: There was a problem with the file upload: The %s was only partially uploaded.
ca: S'ha produït un problema amb la pujada d'arxius: només el %s s'ha carregat.

en: This Affects all non-Admin accounts
ca: Afectarà tots el comptes no administratius

en: This Page handles the installation of the Ampache database and the creation of the ampache.cfg.php file. Before you continue please make sure that you have the following pre-requisites
ca: Aquesta pàgina s'encarrega de la instal·lació de la base de dades Ampache i la creació de l'arxiu ampache.cfg.php. Abans de continuar, per favor asseguri's que té els següents requisits previs

en: This User ID is activated and can be used %sLogin%s
ca: L'usuari ID està activat i es pot emprar com a %sLogin%s

en: This attempts to connect to your database using the values from your ampache.cfg.php
ca: Això intenta connectar a la teva base de dates usant els valors del teu ampache.cfg.php

en: This attempts to read /config/ampache.cfg.php If this fails either the ampache.cfg.php is not in the correct locations or
    	it is not currently readable by your webserver.
ca: Això intenta lleguir /config/ampache.cfg.php Si falla o bé l'ampache.cfg.php no és al lloc correcte o
    	it no és pot llegir pel teu servidor web

en: This checks a few key tables to make sure that you have successfully inserted the ampache database and that the user has access to the database
ca: Comprova algunes taules clau per assegurar-se que vostè potinserir la base de dades de l'ampache i que l'usuari té accés a la base de dades

en: This event has been logged
ca: Aquest esdeveniment s'ha registat

en: This page handles all database updates to Ampache starting with <strong>3.3.3.5</strong>. According to your database your current version is: <strong>%s</strong>.
ca: Aquesta pàgina s'ocupa de totes les actualitzacions de la base de dades Ampache des de<strong>3.3.3.5</strong>. D'acord amb la nostra base de dades la teva versióés: <strong>%s</strong>.

en: This step creates and inserts the Ampache database, as such please provide a mysql account with database creation rights. This step may take a while depending upon the speed of your computer
ca: Aquest pas crea i afegix al Ampache les dades, com proporcionar un compte de la base de dades Mysql amb els drets de creació. Aquest pas pot dur un temps depenent de la velocitat de la seva computadora

en: This step creates your initial Ampache admin account. Once your admin account has been created you will be directed to the login page
ca: Aquests passos generen el teu compte administratiu inicial per l'ampache. Despré de crear-lo seràs dirigit a la pagina d'entrada

en: This test checks to make sure that you have PHP session support enabled. Sessions are required for Ampache to work.
ca: Aquest test comprova que tens suport per sessions a PHP. Les session són necessàries perque l'Ampache funcioni

en: This test checks to make sure you have Iconv support installed. Iconv support is required for Ampache
ca: Aquest tes comprova que tens el suport Iconv instal.lat ja que és necessari perque l'ampache funcioni

en: This test checks to see if you have the mysql extensions loaded for PHP. These are required for Ampache to work.
ca: Aquest test mira si tens la extensió de Mysql carregada per PHP. És necessari perque l'Ampache funcioni

en: This test makes sure that PHP isn't running in SafeMode and that we are able to modify the memory limits. While not required, without these abilities some features of ampache may not work correctly
ca: Aquest·test·serveix·per·assegurar·que·PHP no funciona en SafeMode i que es possible modificar els límits de memòria. Encara que no sigui imprescindible, sense aquestes habilitats algunes funcions de l'ampache tal vegada no aniran bé

en: This test makes sure that you have set all of the required configuration variables and that we are able to completely parse your config file
ca: Aquest test assegura que tens totes les variable necessàries de configuració i que es pot tractar completament el teu fixter de configuració

en: This test makes sure that your web_path variable is set correctly and that we are able to get to the index page. If you do not see a check mark here then your web_path is not set correctly.
ca: Aquesta prova assegura que el seu directori web path s'ha definit correctament i quees pot arribar a la pàgina índex. Si no veus una marca de verificació aquíllavors el seu directori web no està configurat correctament.

en: This test makes sure you have PCRE support compiled into your version of PHP, this is required for Ampache.
ca: Aquest·test·serveix·per·assegurar·que·tens·el·suport·PCRE·compilat en la teva versió dePHP, aquest·és·necessari·per·l'Ampache

en: This tests to make sure that you are running a version of PHP that is known to work with Ampache.
ca: Aquest serveix per assegurar que la teva versió de PHP és compatible amb l'Ampache

en: Three Stars
ca: 3 estrelles

en: Time
ca: Temps

en: Title
ca: Títol

en: Title Ellipse Threshold
ca: Entrada eliptica de títol

en: Total Songs
ca: Cançons en total

en: Total Time
ca: Temps total

en: Total Users
ca: Usuaris en total

en: Track
ca: Peça

en: Transcode Bitrate
ca: Transcodificar elbBitrate

en: Transcoding
ca: Decodificant

en: Two Stars
ca: 2 estrelles

en: Type
ca: Tipus

en: Type of Playback
ca: Tipus de playback

en: Unable to Disabled last Administrator
ca: Impossible desactivar l'últim administrador

en: Unable to Install Plugin
ca: Impossible instal.lar el Plugin

en: Unable to connect to database, check your ampache config
ca: Impossible connectar a la BD, comprova la teva configuració de l'ampache

en: Unable to create new account
ca: Ha esta impossible crear el nou compte

en: Unable to delete last Admin User
ca: Impossible esborrar l'últim usuari administrador

en: Unable to select database, check your ampache config
ca: Impossible sel.leccionar la BD, comprova la configuració de l'ampache

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown (Orphaned)
ca: Desconegut (orfa)

en: Unlimited
ca: Sense límit

en: Unplayed
ca: Encara sense reproduir

en: Update
ca: Actualitza

en: Update Account
ca: Actualitza el compte

en: Update Album
ca: Actualitza l'Àlbum

en: Update All
ca: Actualitza-ho tot

en: Update Artist
ca: Actualitza l'artista

en: Update From %s
ca: Actualitza des de %s

en: Update Instance
ca: Actualitza la instància

en: Update Now!
ca: Actualitza ara!

en: Update Preferences
ca: Actualitza les preferències

en: Update Song
ca: Actualitza la cançó

en: Update User
ca: Actualitza l'usuari

en: Update from Tags Complete
ca: Actualització des de les etiquetes completada

en: Update from tags
ca: Actualitza des de les etiquetes

en: Update id3 tags
ca: Actualitza les etiquetes id3

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Updating the %s catalog
ca: Actualitzant el cataleg %s

en: Upload
ca: Pujat

en: Use Existing Database
ca: Emprar una BD existent

en: User
ca: Usuari

en: User Access Level
ca: Nivell d'accés de l'usuari

en: User Activated
ca: Usuari activat

en: User Agreement
ca: LLicència d'usuari

en: User Already Logged in
ca: L'usuari ja ha entrat

en: User Deleted
ca: Usuari esborrat

en: User Disabled
ca: Usuari desactivat

en: User Disabled please contact Admin
ca: Usuari desactivat per favor contacte amb l'Administrador

en: User Enabled
ca: Usuari permès

en: User Information
ca: Informació de l'usuari

en: User Properties
ca: Propietats de l'usuari

en: User Tools
ca: Eines d'usuari

en: User Updated
ca: Usuari actualitzat

en: User is Offline Now
ca: L'usuari és fora de línia ara

en: User is Online Now
ca: L'usuari és en línea ara

en: User to track
ca: Usuari a la peça

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Using Old Password Encryption, Please Reset your Password
ca: Emprant la vella encriptació per a la contrasenya, Per favor actualitza la teva contrasenya

en: Validation Failed
ca: Ha fallat la validació

en: Value
ca: Valor

en: Various
ca: Varis

en: Verifed
ca: Verificat

en: Verify
ca: Verifica

en: Verify All
ca: Verifica-ho tot

en: Version
ca: Versió

en: Video
ca: Vídeo

en: Videos
ca: Vídeos

en: View
ca: Veure

en: Viewing %s Genre
ca: Veient el gènere %s

en: Volume
ca: Volum

en: Votes
ca: Vots

en: Web Interface
ca: Interfície Web

en: Web Path
ca: Ruta del web

en: Write Config
ca: Escriure la configuració

en: XML-RPC Key
ca: Clau XML-RPC

en: XSPF Player
ca: Reproductor XSPF

en: Year
ca: Any

en: Yes
ca: Sí

en: You <U>must</U> accept the user agreement
ca: Tu <U> has </U> d'acceptar la licència d'usuari

en: You did not enter a username
ca: No has estrat cap nom d'usuari

en: You must enter a password
ca: Has d'entrar una contresenya

en: You've been redirected to this page because you do not have access to this function.
ca: Has estat redireccionat a aquesta pàgina perquè no tens accés a aquesta funció.

en: You've been redirected to this page because you've attempted to access a function that is disabled in the demo.
ca: Has estat redireccionat a aquesta pàgina perquè has tractat d'accedir a una funció desactivada en la demo.

en: You've reached this page because a configuration error has occured. Debug Information below
ca: Has arribat a aquesta pàgina perquè hi ha hagut un error de configuració La informació de depuracio es pot veure a sota

en: Your Access List Entry has been removed
ca: La teva llista d'accés ha esta esborrada

en: Your Account has been updated
ca: El teu compte s'ha actualitzat

en: Your Database and associated tables have been updated to match your currently configured charset
ca: La teva base de dades i les seves taules han estat actualitzades per a que coincideixi amb el teu joc de caràcters actual

en: Your E-mail was successfully sent.
ca: El teu e-mail s'ha enviat correctament

en: Your account has been created. An activation key has been sent to the e-mail address you provided. Please check your e-mail for further information
ca: El teu compte ha estat creada. La clau d'activació s'ha enviat a l'adreça d'e-mailque ens has facilitat. Si us plau, comprova el teu e-mail per a més informació

en: Your new Access Control List(s) have been created
ca: La teva nova llista d'accés ha estat creada

en: Your passwords do not match
ca: Les teves contrasenyes no coincideixen

en: Zlib Support
ca: Suport Zlib

en: [print_tags.php.inc]
    This commandline script will display the tag information for the specified filename as it will 
    appear to Ampache.
ca: [print_tags.php.inc]
    Aquest·script en línia d'ordres mostrarà la informació del tag per l'arxiu especificat i també com 
     apareixerà a l'ampache.

en: album name
ca: nom de l'àlbum

en: artist name
ca: nom de l'artista

en: day | days
ca[0]: dia
ca[1]: dies

en: days ago
ca: dies

en: file
ca: arxiu

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: hours ago
ca: hores

en: id3 comment
ca: comentari (id3)

en: images synchronized:
ca: imatges sincronitzades:

en: minutes
ca: minuts

en: minutes ago
ca: minuts

en: months ago
ca: mesos

en: not rated yet
ca: encara no valorat

en: other
ca: altre

en: out of
ca: fora de

en: seconds ago
ca: segons

en: song title
ca: títol de la cançó

en: the following updates need to be performed
ca: s'han de fer les segúent actualitzacions

en: track number (padded with leading 0)
ca: ordre de la cançó (encoixinada amb els principals 0)

en: updated
ca: actualitzat

en: weeks ago
ca: semanes

en: year
ca: any

en: years ago
ca: anys
