Ampache 3.5.0 - en to el translation catalogue (616 entries)

en:  has been created
el: δημιουργήθηκε

en: # Songs
el: Τραγούδια

en: (no leading or ending '/')
el: χωρίς '/' στην αρχή ή στο τέλος

en: A MySQL Server with a username and password that can create/modify databases
el: Ένας MySQL Server με όνομα χρήστη και κωδικό που μπορεί να δημιουργεί/τροποποιεί βάσεις

en: ACL Type
el: Τύπος λίστας πρόσβασης

en: Access Control
el: Έλεγχος Πρόσβασης

en: Access Denied
el: Απαγορεύεται η πρόσβαση

en: Access Level
el: Επίπεδο πρόσβασης

en: Access List Entry updated
el: Η εγγραφή σας στη λίστα πρόσβασης ενημερώθηκε

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Action
el: Ενέργεια

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Active Instance
el: Ενεργό Στιγμιότυπο

en: Active Playlist
el: Ενεργή playlist

en: Activity
el: Δραστηριότητα

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add ACL
el: Προσθήκη λίστας πρόσβασης

en: Add Access for a Host
el: Πρόσθεσε πρόσβαση από εξυπηρετητή

en: Add Album
el: Προσθήκη άλμπουμ

en: Add All
el: Προσθήκη όλων

en: Add Catalog
el: Προσθήκη Καταλόγου

en: Add Dynamic Items
el: Προσθήκη Δυναμικών Στοιχείων

en: Add Entry
el: Προσθήκη Εγγραφής

en: Add Instance
el: Προσθήκη στιγμιοτύπου

en: Add Localplay Instance
el: Προσθήκη στιγμιοτύπου τοπικής αναπαραγωγής

en: Add New
el: Προσθήκη Νέου

en: Add Radio Station
el: Προσθήκη Ραδιοφωνικού Σταθμού

en: Add Random
el: Προσθήκη στην τύχη

en: Add Random from Album
el: Προσθήκη στην τύχη από άλμπουμ

en: Add User
el: Προσθήκη Χρήστη

en: Add Vote
el: Προσθήκη Ψήφου

en: Add a Catalog
el: Προσθήκη καταλόγου

en: Add to
el: Προσθήκη σε

en: Add to All
el: Προσθήκη σε όλους

en: Add to New Playlist
el: Προσθήκη σε νέα playlist

en: Add to Playlist
el: Προσθήκη στην playlist

en: Added
el: Προστέθηκε

en: Added Playlist From
el: Η playlist προστέθηκε από

en: Adding a New User
el: Προσθήκη Νέου Χρήστη

en: Addition Time
el: Χρόνος Προσθήκης

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Admin-Catalog
el: Κατάλογος Διαχειριστή

en: Admin-Mail Users
el: Χρήστες E-mail

en: Admin-Manage Access Lists
el: Διαχείριση λιστών πρόσβασης

en: Admin-Manage Modules
el: Διαχείριση Λειτουργικών Μονάδων

en: Admin-Site Preferences
el: Προτιμήσεις Ιστοτόπου

en: Admin-User Management
el: Διαχείριση Χρηστών

en: Advanced
el: Προχωρημένα

en: Advanced Options
el: Προχωρημένες Επιλογές

en: Advanced Search
el: Προχωρημένη Αναζήτηση

en: Album
el: Άλμπουμ

en: Album Art
el: Εξώφυλλο

en: Album Art Cleared
el: Το εξώφυλλο καθαρίστηκε

en: Album Art Inserted
el: Εξώφυλλο εισήχθη

en: Album Art Not Located
el: Δεν εντοπίστηκε εξώφυλλο

en: Album Art Search Finished
el: Ολοκληρώθηκε η αναζήτηση εξωφύλλων

en: Album Art could not be located at this time. This may be due to write access error, or the file is not received corectly.
el: Δεν εντοπίστηκε εξώφυλλο. Μπορεί να οφείλεται σε σφάλμα εγγραφής ή το αρχείο δε λήφθηκε σωστά.

en: Album Art information has been removed from the database
el: Οι πληροφορίες για εξώφυλλα έχουν αφαιρεθεί από τη βάση

en: Album Updated
el: Το άλμπουμ ενημερώθηκε

en: Albums
el: Άλμπουμς

en: Albums of the Moment
el: Άλμπουμς της στιγμής

en: All
el: Όλα

en: All Playlists
el: Όλες οι playlists

en: All now playing data has been cleared
el: Όλα τα στοιχεία σχετικά με αυτά που παίζουν τώρα καθαρίστηκαν

en: Always
el: Πάντα

en: Ampache Access Control
el: Έλεγχος Πρόσβασης

en: Ampache Database User Password
el: Κωδικός Χρήστη νέας βάσης

en: Ampache Database Username
el: Όνομα Χρήστη νέας βάσης

en: Ampache Installation
el: Εγκατάσταση

en: Ampache Update
el: Ενημέρωση Ampache

en: Ampache.cfg.php Configured?
el: Διαμορφώθηκε το αρχείο ampache.cfg.php;

en: Ampache.cfg.php Exists
el: Υπάρχει ήδη το αρχείο ρυθμίσεων ampache.cfg.php

en: Apply to All
el: Εφαρμογή σε όλα

en: Approved
el: Εγκρίθηκαν

en: Are you sure you want to permanently delete
el: Είστε σίγουροι για την οριστική διαγραφή του

en: Are you sure you want to remove this plugin?
el: Είστε σίγουροι για την αφαίρεση αυτού του πρόσθετου

en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Artist Updated
el: Ο καλλιτέχνης ενημερώθηκε

en: Artist and Title
el: Καλλιτέχνης και Τίτλος

en: Artist, Album and Title
el: Καλλιτέχνης, Άλμπουμ και Τίτλος

en: Artists
el: Καλλιτέχνες

en: Auto-inserted Fields
el: Πεδία που εισάγονται αυτόματα

en: Available Plugins
el: Διαθέσιμα Πρόσθετα

en: Back
el: Πίσω

en: Base Playlist
el: Βασική playlist

en: Batch Download
el: Διαδοχικό κατέβασμα

en: Browse
el: Περιήγηση

en: Browse Music
el: Περιήγηση στη Μουσική

en: Browse Users
el: Αναζήτηση Χρηστών

en: Build Playlists from m3u Files
el: Χτίσε playlists από m3u αρχεία

en: CHECK
el: ΕΛΕΓΧΟΣ

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Catalog
el: Κατάλογος

en: Catalog Clean Done
el: Η εκκαθάριση των καταλόγων Ολοκληρώθηκε

en: Catalog Cleaned
el: Ο Κατάλογος καθαρίστηκε

en: Catalog Created
el: Κατάλογος δημιουργήθηκε

en: Catalog Deleted
el: Ο κατάλογος διαγράφηκε

en: Catalog Manager
el: Διαχειριστής Καταλόγων

en: Catalog Name
el: Όνομα Καταλόγου

en: Catalog Root unreadable, stopping clean
el: Η Ρίζα των καταλόγων δεν μπορεί να αναγνωσθεί, η εκκαθάριση διακόπηκε

en: Catalog Size
el: Μέγεθος Καταλόγου

en: Catalog Statistics
el: Στατιστικά Καταλόγους

en: Catalog Time
el: Χρόνος Καταλόγου

en: Catalog Type
el: Τύπος Καταλόγου

en: Catalog Update Finished
el: Ολοκληρώθηκε η ενημέρωση του Καταλόγου

en: Catalog Updated
el: Ο Κατάλογος ενημερώθηκε

en: Catalog statistics cleared
el: Καθαρίστηκαν τα στατιστικά του καταλόγου

en: Check for Config
el: Έλεγχος για αρχείο ρυθμίσεων

en: Check for New Version
el: Έλεγχος νέας έκδοσης

en: Checked
el: Ελέγχθηκαν

en: Checking
el: Έλεγχος

en: Clean
el: Καθαρισμός

en: Clean All
el: Καθαρισμός όλων

en: Clear Catalog Stats
el: Καθαρισμός στατιστικών Καταλόγου

en: Clear Now Playing
el: Καθαρισμός όσων παίζουν τώρα

en: Clear Playlist
el: Καθαρισμός playlist

en: Clear Stats
el: Καθαρισμός Στατιστικών

en: Clear on Send
el: Καθάρισε με την αποστολή

en: Click to close window
el: Κλικ για κλείσιμο παραθύρου

en: Code
el: Κωδικός

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Completed updating remote catalog(s)
el: Ολοκληρώθηκε η ενημέρωση απομακρυσμένου(ων) καταλόγου(ων)

en: Confirm Password
el: Επιβεβαίωση Κωδικού

en: Connected Users
el: Συνδεδεμένοι Χρήστες

en: Content Manager
el: Διαχειριστής Περιεχομένου

en: Continue
el: Συνέχιση

en: Continue to Step 3
el: Συνεχίστε στο Βήμα 3

en: Cover
el: Εξώφυλλο

en: Create
el: Δημιουργία

en: Create ACL
el: Δημιουργία λίστας πρόσβασης

en: Create Account
el: Δημιουργία Λογαριασμού

en: Create Admin Account
el: Δημιουργία Λογαριασμού Διαχειριστή

en: Create Database User for New Database
el: Δημιουργία Χρήστη της νέας βάσης

en: Create Date
el: Ημερομηνία Δημιουργίας

en: Create Democratic Playlist
el: Δημιουργία Δημοκρατικής playlist

en: Create New Playlist
el: Δημιουργία νέου playlist

en: Create a new playlist
el: Δημιουργία νέας playlist

en: Current Playlist
el: Τρέχουσα playlist

en: Currently Playing
el: Τώρα παίζουν

en: Customize Search
el: Παραμετροποίηση Αναζήτησης

en: DB Connection
el: Σύνδεση με Βάση

en: DESCRIPTION
el: ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Decrease Volume
el: Μείωση Έντασης

en: Default
el: Προκαθορισμένη

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Catalog
el: Διαγραφή Καταλόγου

en: Delete Error
el: Σφάλμα Διαγραφής

en: Deleted
el: Διαγράφηκε(αν)

en: Deletion Request
el: Αίτημα Διαγραφής

en: Democratic
el: Δημοκρατική

en: Description
el: Περιγραφή

en: Desired Database Name
el: Επιθυμητό όνομα βάσης

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Direct URL to Image
el: Απευθείας URL σε εικόνα

en: Disable
el: Ανενεργό

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Disabled Songs
el: Απενεργοποιημένα Τραγούδια

en: Disabled Songs Processed
el: Επεξεργασμένα απενεργοποιημένα τραγούδια

en: Disk
el: Δίσκος

en: Do you really want to delete this catalog?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε αυτόν τον κατάλογο;

en: Don't Play
el: Μην το παίξεις

en: Download
el: Κατέβασμα

en: Download Selected
el: Κατέβασε τα επιλεγμένα

en: Duplicate Songs
el: Διπλότυπα τραγούδια

en: E-mail Sent
el: Στάλθηκε E-mail

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit ACL
el: Επεξεργασίας λίστας πρόσβασης

en: Edit Album
el: Επεξεργασία άλμπουμ

en: Edit Artist
el: Επεξεργασία καλλιτέχνη

en: Edit Instance
el: Επεξεργασία Στιγμιοτύπου

en: Edit Localplay Instance
el: Επεξεργασία Στιγμιότυπου Τοπικής Αναπαραγωγής

en: Edit Song
el: Επεξεργασία Τραγουδιού

en: Editing Playlist
el: Επεξεργασία playlist

en: Editing existing User
el: Επεξεργασία υπάρχοντος Χρήστη

en: Empty Playlists Deleted
el: Οι άδειες playlists διαγράφηκαν

en: Enable
el: Ενεργό

en: End Address
el: Τελική Διεύθυνση

en: End IP Address
el: Τελική διεύθυνση IP

en: Enqueue
el: Βάλτα στην ουρά

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error Captcha Failed
el: Σφάλμα το Captcha απέτυχε

en: Error Captcha Required
el: Σφάλμα Απαιτείται Captcha

en: Error Config File Out of Date
el: Σφάλμα: Παλιό Αρχείο Ρυθμίσεων

en: Error Passwords don't match
el: Σφάλμα: Οι κωδικοί δεν ταιριάζουν

en: Error Update Failed
el: Σφάλμα: Η ενημέρωση απέτυχε

en: Error Username Required
el: Σφάλμα: Απαιτείται όνομα χρήστη

en: Error Username already exists
el: Σφάλμα: Το όνομα Χρήστης υπάρχει ήδη

en: Error connecting to
el: Σφάλμα στη σύνδεση με

en: Error: Insert Failed
el: Σφάλμα: Η εισαγωγή απέτυχε

en: Error: No Keyword Entered
el: Σφάλμα: Δε δώσατε λέξη αναζήτησης

en: Error: Unable to change to directory
el: Σφάλμα: Αδύνατο να μεταβώ στον κατάλογο

en: Error: Unable to open
el: Σφάλμα: Αδύνατο να ανοιχτεί

en: Exact
el: Ακριβώς

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export Catalog
el: Εξαγωγή Καταλόγου

en: Export To Itunes DB
el: Εξαγωγή σε βάση Itunes

en: Fast
el: Γρήγορα

en: Favorite Albums
el: Αγαπημένα άλμπουμς

en: Favorite Artists
el: Αγαπημένοι καλλιτέχνες

en: Favorite Songs
el: Αγαπημένα Τραγούδια

en: File
el: Αρχείο

en: File uploads not supported.
el: Το ανέβασμα αρχείων δεν υποστηρίζεται

en: Filename
el: Όνομα Αρχείου

en: Filename Pattern
el: Σχέδιο ονόματος Αρχείου

en: Filename pattern
el: Σχέδιο ονόματος αρχείου

en: Filename:
el: Όνομα Αρχείου

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Find Album Art
el: Αναζήτηση εξωφύλλου

en: Find Duplicates
el: Εύρεση διπλοτύπων

en: Five Stars
el: Πέντε αστέρια

en: Flag
el: Μαρκάρισμα

en: Flag Removed
el: Αφαιρέθηκε το μαρκάρισμα

en: Flag Removed from
el: Αφαιρέθηκε το μαρκάρισμα από

en: Flag Song
el: Μαρκάρισμα Τραγουδιού

en: Flag for Retagging
el: Μαρκάρισμα για αναθεώρηση tags

en: Flagged Records
el: Μαρκαρισμένες εγγραφές

en: Flagged Songs
el: Μαρκαρισμένα Τραγούδια

en: Flags Updated
el: Τα μαρκαρίσματα ενημερώθηκαν

en: Flash Player
el: Αναπαραγωγή Flash

en: Folder Pattern
el: Σχέδιο ονόματος Φακέλου

en: Format
el: Μορφή

en: Found
el: Βρέθηκαν

en: Four Stars
el: Τέσσερα αστέρια

en: Frequency
el: Συχνότητα

en: From catalog
el: Από τον Κατάλογο

en: From genre
el: Από το είδος

en: Full Albums
el: Ολόκληρα Άλμπουμς

en: Full Artist
el: Ολόκληρος ο καλλιτέχνης

en: Full Name
el: Ονοματεπώνυμο

en: Fullname
el: Ονοματεπώνυμο

en: Fuzzy
el: Περίπου

en: Gather Album Art
el: Συγκέντρωση εξωφύλλων

en: Gather All Art
el: Συγκέντρωση όλων των εξωφύλλων

en: Gather Art
el: Συγκέντρωση εξωφύλλων

en: Generate Config File
el: Δημιουργία Αρχείο Ρυθμίσεων

en: Generate New Config
el: Δημιουργία νέου σετ ρυθμίσεων

en: Genre
el: Είδος

en: Genres
el: Είδη

en: Get Art
el: Βάλε εξώφυλλο

en: Guest
el: Επισκέπτης

en: Highest Rated
el: Υψηλότερη αξιολόγηση

en: Home
el: Αρχική

en: Homepage
el: Αρχική Σελίδα

en: Hostname
el: Όνομα Εξυπηρετητή

en: I Accept
el: Δέχομαι

en: I Love It!
el: Το λατρεύω!

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Import Playlist
el: Εισαγωγή playlist

en: Importing a Playlist from a File
el: Εισαγωγή playlist από αρχείο

en: In the form below enter either a local path (i.e. /data/music) or the URL to a remote Ampache installation (i.e http://theotherampache.com)
el: Στην παρακάτω φόρμα συμπλήρωσε μία τοπική διαδρομή (πχ /data/music) ή το url μια απαμακρυσμένης εγκατάστασης Ampache

en: Inactive Users
el: Ανενεργοί Χρήστες

en: Incorrect Tags
el: Λάθος tags

en: Increase Volume
el: Αύξηση Έντασης

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Insert Ampache Database
el: Εισαγωγή στοιχείων στη βάση

en: Insert Database
el: Εισαγωγή βάσης

en: Insert current
el: Εισαγωγή Τρέχοντος

en: Install Failed, Controller Error
el: Η εγκατάσταση απέτυχε, σφάλμα ελεγκτή

en: Instance Name
el: Όνομα Instance

en: It's Insane
el: Είναι τρελό

en: It's Ok
el: Είναι ΟΚ

en: It's Pretty Bad
el: Είναι αρκετά άσχημο

en: It's Pretty Good
el: Είναι αρκετά καλό

en: Item
el: Στοιχείο

en: Item Flagged
el: Το στοιχείο μαρκαρίστηκε

en: Item count
el: Πλήθος Στοιχείων

en: Key
el: Κλειδί

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Language
el: Γλώσσα

en: Last Add
el: Τελευταία Προσθήκη

en: Last Ip
el: Τελευταία IP

en: Last Played
el: Παίχτηκαν Τελευταία

en: Last Seen
el: Τελευταία τον είδαμε

en: Last Ten Flagged Records
el: Τελευταίες Δέκα μαρκαρισμένες εγγραφές

en: Last Verify
el: Τελευταία επικύρωση

en: Latest Album Additions
el: Τελευταίες προσθήκες άλμπουμς

en: Latest Artist Additions
el: Τελευταίες προσθήκες καλλιτέχνη

en: Length
el: Διάρκεια

en: Less Played
el: Λιγότερο παιγμένα

en: Level
el: Επίπεδο

en: Local
el: Τοπικός

en: Local Image
el: Εικόνα τοπικά

en: Local Network Definition
el: Ορισμός τοπικού δικτύου

en: Local Play
el: Τοπική Αναπαραγωγή

en: Localplay
el: Τοπική Αναπαραγωγή

en: Localplay Control
el: Έλεγχος Τοπικής Αναπαραγωγής

en: Localplay Controllers
el: Ελεγκτές τοπικής αναπαραγωγής

en: Localplay Disabled
el: Τοπική Αναπαραγωγή Απενεγοποιημένη

en: Localplay Modules
el: Λειτουργικές Μονάδες Τοπικής Αναπαραγωγής

en: Log out
el: Έξοδος

en: Login
el: Είσοδος

en: Logout
el: Έξοδος

en: Mail Users
el: Χρήστες Mail

en: Mail to
el: Mail στον

en: Make Default
el: Κάντο προκαθορισμένο

en: Make Sticky
el: Κάντο μόνιμο

en: Manage Democratic Playlists
el: Διαχείριση δημοκρατικών playlists

en: Manage Flagged
el: Διαχείριση μαρκαρισμένων

en: Manage Playlist
el: Διαχείριση playlist

en: Manage Shoutbox
el: Διαχείριση Shoutbox

en: Manage Users
el: Διαχείριση Χρηστών

en: Manager
el: Μάνατζερ

en: Maximum Results
el: Μέγιστο Αποτελεσμάτων

en: Message
el: Μήνυμα

en: Message of the Day
el: Μήνυμα της Ημέρας

en: Method
el: Μέθοδος

en: Min Bitrate
el: Ελάχιστο Bitrate

en: Minimum Count
el: Ελάχιστο Πλήθος

en: Modules
el: Λειτουργικές Μονάδες

en: More
el: Περισσότερα

en: Most Popular Albums
el: Δημοφιλέστερα Άλμπουμς

en: Most Popular Artists
el: Δημοφιλέστεροι Καλλιτέχνες

en: Most Popular Genres
el: Δημοφιλέστερα είδη

en: Most Popular Live Streams
el: Δημοφιλέστερα Live Streams

en: Most Popular Songs
el: Δημοφιλέστερα Τραγούδια

en: Most Popular Tags
el: Δημοφιλέστερα Tags

en: Most Popular Threshold in days
el: Δημοφιλέστερο Όριο εδώ και μέρες

en: Mute
el: Σίγαση

en: MySQL Administrative Password
el: Κωδικός Διαχειριστή MySQL

en: MySQL Administrative Username
el: Όνομα Διαχειριστή MySQL

en: MySQL Hostname
el: Όνομα Εξυπηρετητή MySQL

en: MySQL Password
el: Κωδικός MySQL

en: MySQL Username
el: Όνομα χρήστη MySQL

en: Mysql for PHP
el: MySQL για PHP

en: Never
el: Ποτέ

en: New Password
el: Νέος Κωδικός

en: New User Added
el: Προστέθηκε νέος χρήστης

en: Newest Albums
el: Πρόσφατα άλμπουμς

en: Newest Artists
el: Πρόσφατοι Καλλιτέχνες

en: Newest Genres
el: Πρόσφατα Είδη

en: Next
el: Επόμενο

en: No
el: Όχι

en: No Catalogs Found
el: Δεν βρέθηκαν κατάλογοι

en: No Disabled songs found
el: Δεν βρέθηκαν απενεργοποιημένα τραγούδια

en: No Records Found
el: Δεν βρέθηκαν εγγραφές

en: No Songs Removed
el: Κανένα τραγούδι δεν αφαιρέθηκε

en: No Update Needed
el: Δε χρειάζεται ενημέρωση

en: No Username/Password specified
el: Δεν ορίστηκε Όνομα Χρήστη/Κωδικός

en: No file uploaded
el: Το αρχείο δεν ανέβηκε

en: No local account found
el: Δε βρέθηκε τοπικός λογαριασμός

en: None
el: Κανένα

en: Normalize Tracks
el: Ομοιοποίηση στάθμης κομματιών

en: Not Enough Data
el: Ανεπαρκή δεδομένα

en: Now Playing
el: Τώρα παίζει

en: Now Playing Cleared
el: Καθαρίστηκαν αυτά που παίζουν τώρα

en: OR
el: Ή

en: Object
el: Αντικείμενο

en: Off
el: Ανενεργό

en: Off the Charts!
el: Έξω από τα charts

en: On
el: Ενεργό

en: On-line
el: Συνδεδεμένος

en: Once you have ensured that you have the above requirements please fill out the information below. You will only be asked for the required config values. If you would like to make changes to your ampache install at a later date simply edit /config/ampache.cfg.php
el: Μόλις βεβαιωθείτε ότι ικανοποιείτε τις παραπάνω προϋποθέσεις, παρακαλώ συμπληρώστε τις πληροφορίες παρακάτω. Θα σας ζητηθούν μόνο οι απαραίτητες για τις επιθυμητές ρυθμίσεις. Αν θελήσετε να κάνετε αργότερα αλλαγές απλώς επεξεργαστείτε το /config/ampache.cfg.php

en: One Star
el: Ένα αστέρι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Optimizing Tables
el: Βελτιστοποίηση Πινάκων

en: Other
el: Άλλα

en: Other Tools
el: Άλλα εργαλεία

en: Overwrite Existing
el: Εγγραφή πάνω σε ήδη υπάρχουσα βάση

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: PHP Session Support
el: Υποστήριξη PHP Session

en: PHP Version
el: Έκδοση PHP

en: Password
el: Κωδικός

en: Passwords do not match
el: Οι κωδικοί δεν ταιριάζουν

en: Path
el: Διαδρομή

en: Pause
el: Παύση

en: Paused
el: Σε παύση

en: Pending
el: Εκκρεμούν

en: Play
el: Παίξε

en: Play Album
el: Αναπαραγωγή άλμπουμ

en: Play Random Selection
el: Αναπαραγωγή Τυχαίας Επιλογής

en: Play Selected
el: Παίξε τα επιλεγμένα

en: Played
el: Παιγμένα

en: Playing from base Playlist
el: Αναπαραγωγή από τη βασική playlist

en: Playlist Created
el: Η playlist δημιουργήθηκε

en: Playlist Imported
el: Η playlist εισήχθη

en: Playlist Name
el: Όνομα playlist

en: Playlist Songs
el: Τραγούδια από playlist

en: Playlist Type
el: Τύπος playlist

en: Playlist Updated
el: Η playlist ενημερώθηκε

en: Please check the artists you want to merge with the current one
el: Ελέγξτε τους καλλιτέχνες που θέλετε να συγχωνευθούν με τον τρέχοντα

en: Please fill in your full name (Firstname Lastname)
el: Παρακαλώ συμπληρώστε το ονοματεπώνυμό σας

en: Plugin Activated
el: Το πρόσθετο ενεργοποιήθηκε

en: Plugin Deactivated
el: Το πρόσθετο απενεργοποιήθηκε

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Port
el: Πόρτα

en: Post Shout
el: Στείλε Shout

en: Post to Shoutbox
el: Στείλε στο Shoutbox

en: Preference
el: Προτίμηση

en: Preference Administration
el: Προτιμήσεις Διαχείρισης

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Preferences Permissions
el: Δικαιώματα προτιμήσεων

en: Prev
el: Προηγούμενο

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Private
el: Ιδιωτικός

en: Public
el: Δημόσια

en: Pure Random
el: Στην τύχη

en: RPC Options
el: Επιλογές RPC

en: Radio Station Added
el: Ο Ραδιοφωνικός Σταθμός προστέθηκε

en: Radio Stations
el: Ραδιοφωνικοί Σταθμοί

en: Random
el: Τυχαία

en: Random Play
el: Τυχαία Αναπαραγωγή

en: Rated
el: Αξιολογημένα

en: Rating
el: Αξιολόγηση

en: Re-Tag
el: Επανεγγραφή tags

en: Re-encode
el: Επανακωδικοποίηση

en: Read
el: Ανάγνωση

en: Read/Write
el: Ανάγνωση/Εγγραφή

en: Reading
el: Ανάγνωση

en: Reason
el: Αιτία

en: Reason to flag
el: Αιτία Μαρκαρίσματος

en: Recently Played
el: Παίχτηκαν πρόσφατα

en: Recommended Albums
el: Προτεινόμενα άλμπουμς

en: Recommended Artists
el: Προτεινόμενοι Καλλιτέχνες

en: Recommended Songs
el: Προτεινόμενα Τραγούδια

en: Register
el: Εγγραφή

en: Register User
el: Εγγραφή Χρήστη

en: Registration
el: Εγγραφή

en: Registration Complete
el: Η εγγραφή ολοκληρώθηκε

en: Registration Date
el: Ημερομηνία Εγγραφής

en: Reject
el: Απόρριψη

en: Related Album
el: Σχετικό άλμπουμ

en: Related Artist
el: Σχετικό Καλλιτέχνης

en: Related Genre
el: Σχετικό Είδος

en: Remember Me
el: Να με θυμάσαι

en: Remote
el: Απομακρυσμένος

en: Remote Key
el: Απομακρυσμένο κλειδί

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove Selected Tracks
el: Αφαίρεση επιλεγμένων κομματιών

en: Remove Vote
el: Αφαίρεση Ψήφου

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Rename selected
el: Μετονομασία επιλογής

en: Repeat
el: Επανάληψη

en: Required for Remote Catalogs
el: Απαιτείται για απομακρυσμένους Καταλόγους

en: Requirements
el: Απαιτήσεις

en: Reset Album Art
el: Επαναφορά εξωφύλλου

en: Return to Login Page
el: Επιστροφή στη σελίδα εισόδου

en: Running Remote Sync
el: Εκτελείται Απομακρυσμένος Συγχρονισμός

en: Running Remote Update
el: Εκτελείται Απομακρυσμένη Ενημέρωση

en: STATUS
el: ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

en: Save Catalog Settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων Καταλόγου

en: Save Changes
el: Αποθήκευση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Again
el: Αναζήτηση πάλι

en: Search Ampache
el: Αναζήτηση στον Ampache

en: Search Disabled Songs
el: Αναζήτηση στα απενεργοποιημένα τραγούδια

en: Search Type
el: Τύπος Αναζήτησης

en: Searched
el: Αναζητήθηκαν

en: Select
el: Επιλογή

en: Send E-mail to Users
el: Στείλε mail στους χρήστες

en: Send Mail
el: Στείλε mail

en: Send and Clear on Add
el: Στείλε και καθάρισε με την προσθήκη

en: Send on Add
el: Στείλε με την προσθήκη

en: Server
el: Εξυπηρετητής

en: Server Config
el: Ρύθμιση Εξυπηρετητή

en: Session Expired: please log in again at
el: Η συνεδρία εξέπνευσε: Παρακαλώ ξαναμπείτε

en: Set Track Numbers
el: Όρισε Αριθμούς Κομματιών

en: Shoutbox Records
el: Εγγραφές Shoutbox

en: Show ACL(s)
el: Δείξε λίστες πρόσβασης

en: Show All
el: Δείξτα όλα

en: Show Art
el: Δείξε Εξώφυλλα

en: Show Artists starting with
el: Δείξε καλλιτέχνες που αρχίζουν από

en: Show Catalogs
el: Δείξε Καταλόγους

en: Show Duplicate Songs
el: Δείξε διπλότυπα τραγούδια

en: Show Inactive Users
el: Δείξε ανενεργούς χρήστες

en: Show Localplay Instances
el: Δείξε Στιγμιότυπα Τοπικής Αναπαραγωγής

en: Show Playlist
el: Δείξε playlist

en: Show Unique
el: Δείξε Μοναδική

en: Show instances
el: Δείξε Στιγμιότυπα

en: Similar Artists
el: Παρόμοιοι καλλιτέχνες

en: Simple M3U
el: Απλή M3U

en: Size
el: Μέγεθος

en: Size Limit
el: Όριο μεγέθους

en: Song
el: Τραγούδι

en: Song Title
el: Τίτλος Τραγουδιού

en: Song Updated
el: Τραγούδια Ενημερώθηκαν

en: Songs
el: Τραγούδια

en: Songs Disabled
el: Τραγούδια απενεργοποιήθηκαν

en: Songs Enabled
el: Τραγούδια ενεργοποιήθηκαν

en: Songs Per Seconds
el: Τραγούδια ανά Δευτερόλεπτο

en: Songs Removed
el: Τραγούδια αφαιρέθηκαν

en: Songs Updated
el: Τραγούδια ενημερώθηκαν

en: Standard
el: Τυπικό

en: Start Address
el: Αρχική Διεύθυνση

en: Start IP Address
el: Αρχική διεύθυνση IP

en: Start configuration
el: Έναρξη ρύθμισης

en: Starting Album Art Search
el: Έναρξη Αναζήτησης Εξωφύλλου

en: Starting Update from Tags
el: Έναρξη ενημέρωσης από τα tags

en: Starts With
el: Αρχίζουν από

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Status
el: Κατάσταση

en: Step 1 - Creating and Inserting the Ampache Database
el: Βήμα 1 - Δημιουργία Βάσης Δεδομένων

en: Step 2 - Creating the Ampache.cfg.php file
el: Βήμα 2 - Δημιουργία του ampache.cfg.php αρχείου

en: Step 2 - Creating the ampache.cfg.php file
el: Βήμα 2- Δημιουργία του ampache.cfg.php αρχείου

en: Step 3 - Setup Initial Account
el: Βήμα 3 - Δημιουργία αρχικού λογαριασμού

en: Sticky
el: Μόνιμο

en: Stop
el: Διακοπή

en: Stopped
el: Διακόπηκε

en: Stream
el: Ροή

en: Stream Access
el: Πρόσβαση ροής

en: Subject
el: Θέμα

en: The Catalog and all associated records have been deleted
el: Ο Κατάλογος και οι συσχετισμένες εγγραφές έχουν διαγραφεί

en: The requested song has been updated
el: Το τραγούδι έχει ενημερωθεί

en: The requested song(s) have been disabled
el: Τα ζητηθέντα τραγούδια έχουν απενεργοποιηθεί

en: The requested song(s) have been enabled
el: Τα ζητηθέντα τραγούδια έχουν ενεργοποιηθεί

en: The specified item has been flagged
el: Το συγκεκριμένο στοιχείο έχει μαρκαριστεί

en: The validation key used isn't correct
el: Το κλειδί επικύρωσης είναι λάθος

en: There was a problem with the file upload: No %s was uploaded.
el: Υπήρξε πρόβλημα με το ανέβασμα του αρχείο. Κανένα %s αρχείο δεν ανέβηκε

en: This Page handles the installation of the Ampache database and the creation of the ampache.cfg.php file. Before you continue please make sure that you have the following pre-requisites
el: Αυτή η σελίδα χειρίζεται την εγκατάσταση της βάσης δεδομένων και τη δημιουργία του αρχείου ρυθμίσεων. Πριν συνεχίσετε, βεβαιωθείτε ότι ικανοποιείτε τις ακόλουθες προϋποθέσεις

en: This attempts to connect to your database using the values from your ampache.cfg.php
el: Αυτό επιχειρεί να συνδεθεί στη βάση χρησιμοποιώντας τις τιμές που έχουν ορισθεί στο ampache.cfg.php

en: This attempts to read /config/ampache.cfg.php If this fails either the ampache.cfg.php is not in the correct locations or
    	it is not currently readable by your webserver.
el: Αυτό επιχειρεί να διαβάσει το /config/ampache.cfg.php. Αν αποτύχει τότε το αρχείο δε βρίσκεται στη σωστή θέση ή ο webserver δεν έχει τα απαραίτητα δικαιώματα

en: This step creates and inserts the Ampache database, as such please provide a mysql account with database creation rights. This step may take a while depending upon the speed of your computer
el: Αυτό το βήμα δημιουργεί και εισάγει στοιχεία στη βάση, γι' αυτόδώστε ένα λογαριασμό mysql με δικαιώματα δημιουργίας βάσης. Αυτό μπορεί να διαρκέσει λίγο ανάλογα με την ταχύτητα του υπολογιστή σας

en: This step creates your initial Ampache admin account. Once your admin account has been created you will be directed to the login page
el: Αυτό το βήμα δημιουργεί τον αρχικό λογαριασμό Διαχειριστή του Ampache. Μόλις ο λογαριασμός δημιουργηθεί θα ανακατευθυνθείτε στη σελίδα ειδόδου

en: This test checks to make sure that you have PHP session support enabled. Sessions are required for Ampache to work.
el: Έλεγχος αν η υποστήριξη PHP Session είναι ενεργή. Είναι απαραίτητο για να δουλέψει ο ampache

en: This test checks to see if you have the mysql extensions loaded for PHP. These are required for Ampache to work.
el: Έλεγχος για τις απαραίτητες επεκτάσεις mysql που είναι απαραίτητες

en: This test makes sure that PHP isn't running in SafeMode and that we are able to modify the memory limits. While not required, without these abilities some features of ampache may not work correctly
el: Έλεγχος για το αν η PHP δεν τρέχει σε ασφαλή λειτουργία και ότι είναι σε θέση να τροποποιεί τα όρια της μνήμης. Δεν απαιτείται, αλλά χωρίς αυτό ορισμένα χαρακτηριστικά του ampache ίσως δε λειτουργούν σωστά

en: This test makes sure that you have set all of the required configuration variables and that we are able to completely parse your config file
el: Έλεγχος για το αν έχετε ορίσει όλες τις μεταβλητές ρύθμισης και μπορούν να μεταφερθούν στο αρχείο ρυθμίσεων

en: This test makes sure you have PCRE support compiled into your version of PHP, this is required for Ampache.
el: Έλεγχος PHP PCRE Υποστήριξης. Είναι απαραίτητο για τον ampache

en: This tests to make sure that you are running a version of PHP that is known to work with Ampache.
el: Δοκιμή της έκδοσης PHP, αν είναι συμβατή με τον Ampache

en: Three Stars
el: Τρία αστέρια

en: Time
el: Χρόνος

en: Title
el: Τίτλος

en: Total Songs
el: Συνολικά Τραγούδια

en: Total Users
el: Συνολικοί Χρήστες

en: Track
el: Κομμάτι

en: Two Stars
el: Δύο αστέρια

en: Type
el: Τύπος

en: Unable to Disabled last Administrator
el: Αδύνατο να απενεργοποιηθεί ο τελευταίος Διαχειριστής

en: Unable to create new account
el: Αδύνατο να δημιουργηθεί καινούριος λογαριασμός

en: Unable to delete last Admin User
el: Αδύνατο να διαγράψω τον τελεταίο χρήστη - Διαχειριστή

en: Unable to load XMLRPC library, make sure XML-RPC is enabled
el: Αδύνατη η φόρτωση της βιβλιοθήκης XMLRPC, βεβαιώστε ότι το XML-RPC είναι ενεργοποιημένο

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown (Orphaned)
el: Άγνωστα (Μεμονωμένα)

en: Unlimited
el: Απεριόριστα

en: Unplayed
el: Δεν έχουν παιχτεί

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Update Account
el: Ενημέρωση Λογαριασμού

en: Update Album
el: Ενημέρωση άλμπουμ

en: Update All
el: Ενημέρωση όλων

en: Update Artist
el: Ενημέρωση καλλιτέχνη

en: Update Finished.
el: Ολοκληρώθηκε η ενημέρωση

en: Update Instance
el: Ενημέρωση Στιγμιότυπου

en: Update Preferences
el: Ενημέρωση προτιμήσεων

en: Update Song
el: Ενημέρωση Τραγουδιού

en: Update User
el: Ενημέρωση Χρήστη

en: Update from tags
el: Ενημέρωση από tags

en: Update id3 tags
el: Ενημέρωση id3 tags

en: Updated
el: Ενημερωμένο

en: Upload
el: Ανέβασμα

en: User
el: Χρήστης

en: User Access Level
el: Επίπεδο Πρόσβασης Χρήστη

en: User Activated
el: Ο Χρήστης ενεργοποιήθηκε

en: User Agreement
el: Συμφωνία τελικής χρήσης

en: User Deleted
el: Ο Χρήστης διαγράφηκε

en: User Disabled
el: Ο Χρήστης απενεργοποιήθηκε

en: User Disabled please contact Admin
el: Ο Χρήστης απενεργοποιήθηκε. Επικοινωνήστε με το διαχειριστή

en: User Enabled
el: Ο Χρήστης ενεργοποιήθηκε

en: User Information
el: Πληροφορίες Χρήστη

en: User Tools
el: Εργαλεία Χρήστη

en: User Updated
el: Ο Χρήστης ενημερώθηκε

en: User is Offline Now
el: Ο Χρήστης είναι εκτός τώρα

en: User is Online Now
el: Ο Χρήστης είναι μέσα τώρα

en: Username
el: Όνομα Χρήστη

en: Validation Failed
el: Επικύρωση απέτυχε

en: Value
el: Τιμή

en: Various
el: Ποικίλα

en: Verifed
el: Επικυρωμένα

en: Verify
el: Επικύρωση

en: Verify All
el: Επικύρωση όλων

en: Version
el: Έκδοση

en: View
el: Προβολή

en: Volume
el: Ένταση

en: Votes
el: Ψήφοι

en: Web Interface
el: Περιβάλλον Web

en: Web Path
el: Διαδρομή web

en: Write Config
el: Εγγραφή ρυθμίσεων

en: Year
el: Χρόνος

en: Yes
el: Ναι

en: You <U>must</U> accept the user agreement
el: Πρέπει να συμφωνήσετε με τους όρους χρήσης

en: You did not enter a username
el: Δε δώσατε όνομα Χρήστη

en: You must enter a password
el: Πρέπει να δώσετε κωδικό

en: You've reached this page because a configuration error has occured. Debug Information below
el: Αυτή η σελίδα προκλήθηκε από κάποιο σφάλμα. Πληροφορίες παρακάτω

en: Your Access List Entry has been removed
el: Η εγγραφές στη λίστα πρόσβασης έχει αφαιρεθεί

en: Your Account has been updated
el: Ο λογαριασμός σας ενημερώθηκε

en: Your E-mail was successfully sent.
el: To e-mail στάλθηκε επιτυχώς

en: Your account has been created. An activation key has been sent to the e-mail address you provided. Please check your e-mail for further information
el: Ο λογαριασμός σας δημιουργήθηκε. Ένα κλειδί ενεργοποίησης στάλθηκε στο e-mail που δώσατε. Ελέγξτε το mail σας για περαιτέρω πληροφορίες

en: Your new Access List Entry has been created
el: Η νέα εγγραφή σας στη λίστα πρόσβασης έχει δημιουργηθεί

en: Your passwords do not match
el: Οι κωδικοί δεν ταιριάζουν

en: Your webserver has read access to the /sql/ampache.sql file and the /config/ampache.cfg.dist.php file
el: Ο webserver έχει δικαίωμα ανάγνωση των /sql/ampache.sql, /config/ampache.cfg.dist.php αρχείων

en: Your webserver has read access to the /sql/ampache.sql file and the /config/ampache.cfg.php.dist file
el: Ο webserver έχει δικαιώματα ανάγνωσης στο /sql/ampache.sql αρχείο και στο αρχείο /config/ampache.cfg.php.dist

en: [print_tags.php.inc]
    This commandline script will display the tag information for the specified filename as it will 
    appear to Ampache.
el: Αυτό το command line script θα εμφανίσει τις tag πληροφορίες του συγκεκριμένου αρχείου όπως θα εμφανιστούν στον ampache.

en: album name
el: όνομα άλμπουμ

en: artist name
el: όνομα καλλιτέχνη

en: days ago
el: μέρες νωρίτερα

en: file
el: αρχείο

en: files removed
el: αρχεία αφαιρέθηκαν

en: genre
el: είδος

en: has been updated and is now
el: έχει ενημερωθεί και τώρα είναι

en: hours ago
el: ώρες νωρίτερα

en: id3 comment
el: σχόλιο id3

en: minutes
el: λεπτά

en: minutes ago
el: λεπτά νωρίτερα

en: months ago
el: μήνες νωρίτερα

en: other
el: άλλα

en: out of
el: τελειωμένα

en: seconds ago
el: δευτερόλεπτα νωρίτερα

en: song title
el: τίτλος τραγουδιού

en: songs found checking tag information.
el: τραγούδια που ελέγχονται τα tags

en: songs updated.
el: τραγούδια ενημερώθηκαν

en: track number (padded with leading 0)
el: αριθμός κομματιού (με το 0 αρχικό)

en: updated
el: ενημερώθηκε

en: weeks ago
el: εβδομάδες νωρίτερα

en: year
el: χρόνος

en: years ago
el: χρόνια νωρίτερα
