Ampache 3.5 svn - en to nb translation catalogue (753 entries)

en:  has been created
nb:  har blitt opprettet

en: # Songs
nb: Antall spor

en: %1$s - %2$s Lyrics Detail
nb: %1$s - %2$s Detaljer og Sangtekster

en: %d hour | %d hours
nb[0]: %d time
nb[1]: %d timer

en: %d minute | %d minutes
nb[0]: %d minutt
nb[1]: %d minutter

en: %s %s Playlist
nb: %s %s Spilleliste

en: %s IP History
nb: %s IP Historikk

en: %s by %s
nb: %s av %s

en: %s does not match site charset
nb: %s passer ikke med denne serverens tegnsett

en: %s is not readable by ampache
nb: %s er ikke lesbar for ampache

en: %s of 5
nb: %s av 5

en: (no leading or ending '/')
nb: (ingen '/' i begynnelse eller slutt)

en: A MySQL Server with a username and password that can create/modify databases
nb: En MySQL Server med brukernavn/passord som tillater oppretting og endring av databaser.

en: A new user has registered
    The following values were entered.
    
    Username: %s
    Fullname: %s
    E-mail: %s
nb: En ny bruker har blitt registrert
    De følgende verdier ble lagt inn.
    
    Brukernavn: %s
    Fullt navn: %s
    E-post: %s

en: ACL Type
nb: ACL type

en: Access Control
nb: Tilgangskontroll

en: Access Control Entries
nb: Tilgangskontroll oppføringer

en: Access Denied
nb: Tilgang nektes

en: Access Level
nb: Tilgangsnivå

en: Access List Entry updated
nb: Oppføring i tilgangslistene har blitt oppdatert

en: Account
nb: Konto

en: Action
nb: Handling

en: Actions
nb: Handlinger

en: Activate
nb: Aktiver

en: Active Instance
nb: Aktiv instans

en: Active Playlist
nb: Aktiv spilleliste

en: Activity
nb: Aktivitet

en: Add
nb: Legg til

en: Add ACL
nb: Legg til tilgangskontroll

en: Add API / RPC Host
nb: Legg til API / RPC Vert

en: Add Album
nb: Legg til album

en: Add All
nb: Legg til alle

en: Add All Songs By %s
nb: Legg til alle spor av %s

en: Add Catalog
nb: Legg til katalog

en: Add Current Host
nb: Legg til nåværende vert

en: Add Dynamic Items
nb: Legg til dynamiske objekter

en: Add From %s
nb: Legg til fra %s

en: Add Instance
nb: Legg til instans

en: Add Local Network Definition
nb: Legg til lokal nettverksdefinisjon

en: Add Localplay Instance
nb: Legg til lokalavspillingsinstans

en: Add New
nb: Legg til ny

en: Add Radio Station
nb: Legg til nettradio

en: Add Random
nb: Legg til tilfeldig

en: Add Random Songs By %s
nb: Legg til tilfeldige spor av %s

en: Add Random from Album
nb: Legg til tilfeldig fra album

en: Add Search Results
nb: Legg til søkeresultater

en: Add User
nb: Legg til bruker

en: Add Vote
nb: Legg til stemme

en: Add a Catalog
nb: Legg til katalog

en: Add to
nb: Legg til

en: Add to All
nb: Legg til alle

en: Add to New Playlist
nb: Legg til i ny spilleliste

en: Add to Playlist
nb: Legg til i spilleliste

en: Added
nb: Lagt til

en: Added Playlist From
nb: Lagt til spilleliste fra

en: Adding a New User
nb: Legger til ny bruker

en: Addition Time
nb: Tilleggstid

en: Admin
nb: Administrator

en: Admin-Catalog
nb: Admin-Katalog

en: Admin-Mail Users
nb: Admin-Epost til brukere

en: Admin-Manage Access Lists
nb: Admin-Behandle tilgangslister

en: Admin-Manage Modules
nb: Admin-Behandle Moduler

en: Admin-Site Preferences
nb: Admin-Nettsted Innstillinger

en: Admin-User Management
nb: Admin-Brukerbehandling

en: Advanced
nb: Avansert

en: Advanced Add
nb: Legg til - Avansert

en: Advanced Options
nb: Avanserte valg

en: Advanced Search
nb: Avansert Søk

en: Album Art
nb: Albumbilde

en: Album Art Cleared
nb: Album bilder rensket

en: Album Art Inserted
nb: Albumbilder lagt til

en: Album Art Not Located
nb: Album bilder ikke funnet

en: Album Art Search Finished
nb: Søk etter Album bilder ferdig

en: Album Art could not be located at this time. This may be due to write access error, or the file is not received correctly.
nb: Albumbilder ble ikke funnet. Dette kan være på grunn av tilgangsfeil, eller at filen ikke ble mottatt korrekt.

en: Album Art information has been removed from the database
nb: Album bilder informasjon har blitt fjernet fra databasen

en: Album Ellipse Threshold
nb: Ellipseterskel for album

en: Album Updated
nb: Album oppdatert

en: Albums
nb: Album

en: Albums by %s
nb: Album av %s

en: Albums of the Moment
nb: Aktuelle album

en: All
nb: Alle

en: All Playlists
nb: Alle spillelister

en: All now playing data has been cleared
nb: Alle Spilles Nå data har blitt rensket

en: Allow Democratic Play
nb: Tillat demokratisk avspilling

en: Allow Downloads
nb: Tillat nedlasting

en: Allow Localplay Play
nb: Tillat lokalavspilling

en: Allow Localplay set to False
nb: Tillat lokalavspilling er satt til 0

en: Allow Streaming
nb: Tillat streaming

en: Always
nb: Alltid

en: Ampache Database User Password
nb: Ampache database brukerpassord

en: Ampache Database Username
nb: Ampache database brukernavn

en: Ampache Debug
nb: Feilsøk

en: Ampache Installation
nb: Installasjon av Ampache

en: Ampache Update
nb: Ampache Oppdatering

en: Ampache.cfg.php Configured?
nb: Ampache.cfg.php konfigurert?

en: Ampache.cfg.php Exists
nb: Ampache.cfg.php eksisterer

en: Apply to All
nb: Behandle alle

en: Approved
nb: Godkjent

en: Are you sure you want to remove this plugin?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne denne utvidelsen?

en: Artist Ellipse Threshold
nb: Ellipseterskel for artist

en: Artist Updated
nb: Artist oppdatert

en: Artist and Title
nb: Artist og Tittel

en: Artist, Album and Title
nb: Artist, Album og Tittel

en: Artists
nb: Artister

en: Auto-inserted Fields
nb: Automatiske felt

en: Available Plugins
nb: Tilgjengelige tilleggsmoduler

en: Back
nb: Tilbake

en: Base Playlist
nb: Base for spilleliste

en: Batch Download
nb: Samlet nedlasting

en: Browse
nb: Bla

en: Browse Music
nb: Bla i musikk

en: Browse Users
nb: Bla i brukere

en: Build Playlists from m3u Files
nb: Bygg spillelister fra m3u filer

en: CHECK
nb: SJEKK

en: Cache Hits:
nb: Mellomlager treff:

en: Callsign
nb: Kallenavn

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Catalog
nb: Katalog

en: Catalog Cleaned
nb: Katalog Rensket

en: Catalog Created
nb: Katalog opprettet

en: Catalog Delete
nb: Slett Katalog

en: Catalog Deleted
nb: Katalog slettet

en: Catalog Manager
nb: Katalogoperatør

en: Catalog Name
nb: Katalognavn

en: Catalog Root unreadable, stopping clean
nb: Katalogrot ikke lesbar, avbryter rensking

en: Catalog Size
nb: Katalogstørrelse

en: Catalog Statistics
nb: Katalogstatistikk

en: Catalog Time
nb: Katalogtid

en: Catalog Type
nb: Katalog type

en: Catalog Update Finished
nb: Katalogoppdatering ferdig

en: Catalog Updated
nb: Katalog oppdatert

en: Catalog statistics cleared
nb: Katalogstatistikk rensket

en: Catalogs
nb: Kataloger

en: Check for Config
nb: Sjekk etter konfigurasjonen

en: Check for New Version
nb: Sjekk etter ny versjon

en: Checked
nb: Sjekket

en: Checking
nb: Sjekker

en: Choose installation language.
nb: Velg språk for installasjonsprosessen.

en: Clean
nb: Rensk

en: Clean All
nb: Rensk alle

en: Cleaning the %s Catalog
nb: Rensker katalogen %s

en: Clear Catalog Stats
nb: Rensk katalogstatistikk

en: Clear Now Playing
nb: Rensk spilles nå

en: Clear Playlist
nb: Rensk spilleliste

en: Clear Stats
nb: Rensk Statistikk

en: Clear on Send
nb: Rensk ved Send

en: Click to close window
nb: Klikk for å lukke vinduet

en: Code
nb: Kode

en: Codec
nb: Kodek

en: Comment
nb: Kommentar

en: Comment:
nb: Kommentar:

en: Completed synchronisation of album images
nb: Ferdig med synkronisering av albumbilder

en: Completed updating remote catalog(s)
nb: Fjernoppdatering av kataloger ferdig

en: Config Preset
nb: Konfigurasjonsforvalg

en: Confirm Deletion Request
nb: Bekreft Sletting

en: Confirm Password
nb: Bekreft passord

en: Connected Users
nb: Tilkoblede brukere

en: Content Manager
nb: Innholdsoperatør

en: Continue
nb: Fortsett

en: Continue to Step 3
nb: Fortsett til trinn 3

en: Cooldown
nb: Nedkjøling

en: Cooldown Time
nb: Nedkjølingstid

en: Cover
nb: Omslag

en: Create
nb: Lag

en: Create ACL
nb: Opprett ACL

en: Create Account
nb: Opprett konto

en: Create Admin Account
nb: Opprett administratorkonto

en: Create Database User for New Database
nb: Lag databasebruker for den nye databasen

en: Create Date
nb: Opprettet dato

en: Create New Playlist
nb: Lag ny spilleliste

en: Create a new playlist
nb: Lag ny spilleliste

en: Created by: %s for %s
nb: Laget av: %s for %s

en: Current Configuration
nb: Nåværende konfigurasjon

en: Current Playlist
nb: Nåværende Spilleliste

en: Current rating:
nb: Nåværende rating:

en: Currently Playing
nb: Spilles nå

en: Customize Search
nb: Innstillinger for søk

en: DB Connection
nb: Databaseforbindelse

en: DB Inserted
nb: Database insatt

en: DESCRIPTION
nb: BESKRIVELSE

en: Database Charset Updated
nb: Databasens tegnsett er oppdatert

en: Date
nb: Dato

en: Date Added
nb: Lagt til dato

en: Deactivate
nb: Deaktiver

en: Debug Tools
nb: Feilsøkingsverktøy

en: Decrease Volume
nb: Senk volum

en: Default
nb: Standard

en: Delete
nb: Slett

en: Delete Catalog
nb: Slett katalog

en: Delete Error
nb: Feil ved sletting

en: Deleted
nb: Slettet

en: Deletion Request
nb: Slettingsforespørsel

en: Democratic
nb: Demokratisk

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Desired Database Name
nb: Ønsket databasenavn

en: Details
nb: Detaljer

en: Direct URL to Image
nb: Direkte URL til bilde

en: Disable
nb: Deaktiver

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Disabled Songs
nb: Deaktiverte spor

en: Do you really want to delete this catalog?
nb: Vil du virkelig slette denne katalogen?

en: Don't Play
nb: Ikke spill

en: Download
nb: Last ned

en: Download Selected
nb: Last ned valgte

en: Duplicate Songs
nb: Duplikatspor

en: E-mail
nb: E-post

en: E-mail Sent
nb: Epost sendt

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit Access Control List
nb: Rediger lister for tilgangskontroll

en: Edit Album
nb: Rediger album

en: Edit Artist
nb: Rediger Artist

en: Edit Instance
nb: Rediger instans

en: Edit Localplay Instance
nb: Rediger lokalavspillingsinstans

en: Edit Song
nb: Rediger spor

en: Edit existing Shoutbox Post
nb: Rediger eksisterende shoutbox oppføring

en: Editing %s preferences
nb: Redigerer innstillinger for %s

en: Editing Playlist
nb: Rediger spilleliste

en: Editing existing User
nb: Redigerer eksisterende bruker

en: Empty Playlists Deleted
nb: Tomme spillelister slettet

en: Enable
nb: Aktiver

en: End
nb: Slutt

en: End Address
nb: Sluttadresse

en: Enqueue
nb: Legg i kø

en: Error
nb: Feil

en: Error Captcha Failed
nb: Feil: CAPTCHA feilet

en: Error Captcha Required
nb: Feil: CAPTCHA påkrevd

en: Error Config File Out of Date
nb: Feil: Konfigurasjonsfilen er i en gammel versjon

en: Error Invalid Handshake -
nb: Feil: Ugyldig handshake -

en: Error Passwords don't match
nb: Feil: Passord stemmer ikke overens

en: Error Update Failed
nb: Feil: Oppdatering feilet

en: Error Username Required
nb: Feil: Brukernavn nødvendig

en: Error Username already exists
nb: Feil: Brukernavn eksisterer

en: Error Username or Password incorrect, please try again
nb: Feil: Brukernavn eller passord stemmer ikke, prøv igjen

en: Error connecting to
nb: Feil ved tilkobling til

en: Error: Config file not found or Unreadable
nb: Feil: Manglende eller ulesbar konfigurasjonsfil

en: Error: Defined Path is inside an existing catalog
nb: Feil: Mappebanen er i en eksisterende katalog

en: Error: Insert Failed
nb: Feil: Insert feilet

en: Error: No Keyword Entered
nb: Feil: Intet nøkkelord

en: Error: Unable to change to directory
nb: Feil: Kan ikke skifte til mappe

en: Error: Unable to get filesize for %s
nb: Feil: Kan ikke hente filstørrelse for %s

en: Error: Unable to make Database Connection
nb: Feil: Kan ikke opprette databaseforbindelse

en: Error: Unable to open
nb: Feil: Kan ikke åpne

en: Exact
nb: Eksakt

en: Existing Database detected, unable to continue installation
nb: Eksisterende database valgt, kan ikke fortsette installajonen

en: Export
nb: Eksporter

en: Export Catalog
nb: Eksporter katalog

en: Export To Itunes DB
nb: Eksporter til Itunes database

en: Failed
nb: Feilet

en: Fast
nb: Rask

en: Favorite Albums
nb: Favorittalbum

en: Favorite Artists
nb: Favorittartister

en: Favorite Songs
nb: Favorittspor

en: File
nb: Fil

en: File uploads not supported.
nb: Opplasting av filer ikke tilatt

en: Filename
nb: Filnavn

en: Filename Pattern
nb: Filnavn mønster

en: Filename pattern
nb: Filnavn mønster

en: Filename:
nb: Filnavn:

en: Filters
nb: Filter

en: Find Album Art
nb: Finn albumbilde

en: Find Duplicates
nb: Finn duplikater

en: Five Stars
nb: Fem stjerner

en: Flag
nb: Merk

en: Flag Removed
nb: Merking fjernet

en: Flag Removed from
nb: Merking fjernet fra

en: Flag Song
nb: Merk spor

en: Flag for Retagging
nb: Merk for omtagging

en: Flagged Records
nb: Merkede Oppføringer

en: Flagged Songs
nb: Merkede spor

en: Flags Updated
nb: Merking oppdatert

en: Flash Player
nb: Flashspiller

en: Folder Pattern
nb: Mappenavn mønster

en: Forces Http play regardless of port
nb: Tving til http-spilling uansett port

en: Found
nb: Fant

en: Four Stars
nb: Fire stjerner

en: Frequency
nb: Frekvens

en: From catalog
nb: Fra katalog

en: From: Ampache
nb: Fra: Ampache

en: Full Albums
nb: Hele album

en: Full Artist
nb: Hele artister

en: Full Name
nb: Fullt navn

en: Fullname
nb: Fullt navn

en: Functions are disabled in the demo because previous users of the demo have used the functionality to post inappropriate materials
nb: Funksjoner er deaktivert i demoutgaven fordi tidligere brukere av demoversjonen har brukt funksjonen til å legge inn ikke-godkjent materiale.

en: GD Support
nb: Støtte for GD

en: Gather Album Art
nb: Hent albumbilder

en: Gather All Art
nb: Samle alle bilder

en: Gather Art
nb: Hent albumbilder

en: Generate Config File
nb: Generer konfigurasjonsfil

en: Generate Configuration
nb: Generer konfigurasjon

en: Generate New Config
nb: Lag ny konfigurasjonsfil

en: Genre
nb: Sjanger

en: Get Art
nb: Hent albumbilde

en: Gettext Emulator will be used
nb: Gettext emulator vil bli brukt

en: Gettext Support
nb: Støtte for Gettext

en: Guest
nb: Gjest

en: Hash Function Exists
nb: Hash funksjonen eksisterer

en: Highest Rated
nb: Høyest ratet

en: Home
nb: Hjem

en: Homepage
nb: Hjemmeside

en: Hostname
nb: Vertsnavn

en: I Accept
nb: Jeg godtar

en: I Love It!
nb: Ganske bra

en: IP Address
nb: IP Adresse

en: IP Address Version Mismatch
nb: IP adressene har forskjellig versjon

en: IPv4 or IPv6 Addresses
nb: IPv4 eller IPv6 adresser

en: Iconv Support
nb: Støtte for Iconv

en: If you believe this is an error please contact an Ampache administrator.
nb: Hvis du mener dette er en feil, kontakt en Ampache-administrator.

en: Import Playlist
nb: Importer spilleliste

en: Importing a Playlist from a File
nb: Importerer spilleliste fra fil

en: In the form below enter either a local path (i.e. /data/music) or the URL to a remote Ampache installation (i.e http://theotherampache.com)
nb: I skjemaet under legger du inn enten en lokal mappebane (f.eks. /srv/musikk) eller en URL til en Ampache-tjener (f,eks, http://denandreampachen.com)

en: Inactive Users
nb: Inaktive brukere

en: Incorrect Tags
nb: Feil tag

en: Increase Volume
nb: Øk Volum

en: Information
nb: Informasjon

en: Insert Ampache Database
nb: Sett inn Ampache databasen

en: Insert Database
nb: Sett inn databasen

en: Insert current
nb: Legg inn følgende

en: Install Failed, Controller Error
nb: Installasjon feilet, kontrollerfeil

en: Instance Name
nb: Navn på instans

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Invalid IPv4 / IPv6 Address Entered
nb: Invalid IPv4 / IPv6 Adresse lagt inn

en: Invalid Object Selected
nb: Ugyldig objekt valgt

en: Invalid Request
nb: Ugyldig forespørsel

en: It's Insane
nb: Skikkelige godsaker

en: It's Ok
nb: Godkjent

en: It's Pretty Bad
nb: Ganske dårlig

en: It's Pretty Good
nb: Bra

en: Item
nb: Objekt

en: Item Flagged
nb: Objekt merket

en: Item count
nb: Antall objekt

en: Key
nb: Nøkkel

en: Keywords
nb: Nøkkelord

en: Language
nb: Språk

en: Last Add
nb: Siste legg til

en: Last Ip
nb: Siste IP

en: Last Played
nb: Sist spilt

en: Last Seen
nb: Sist sett

en: Last Ten Flagged Records
nb: Siste ti merkede oppføringer

en: Last Verify
nb: Siste verifikasjon

en: Latest Album Additions
nb: Siste album lagt til

en: Latest Artist Additions
nb: Siste artister lagt til

en: Length
nb: Lengde

en: Less Played
nb: Minst spilt

en: Level
nb: Nivå

en: Like
nb: Som

en: Load Saved Rules
nb: Hent lagrede regler

en: Loading...
nb: Laster...

en: Local
nb: Lokal

en: Local Image
nb: Lokalt bilde

en: Local Network Definition
nb: Lokal Nettverksdefinisjon

en: Local Path to Files
nb: Lokal bane til filer

en: Local Play
nb: Lokalavspilling

en: Localplay
nb: Lokalavspilling

en: Localplay Access
nb: Lokalavspillingstilgang

en: Localplay Control
nb: Lokalavspillingskontroll

en: Localplay Controller Not Defined
nb: Kontroller for lokalavspilling er ikke definert

en: Localplay Controllers
nb: Lokalavspilling kontroll

en: Localplay Disabled
nb: Lokalavspilling deaktivert

en: Localplay Modules
nb: Moduler for lokalavspilling

en: Localplay Type
nb: Lokalavspillingstype

en: Lock Songs
nb: Lås spor

en: Log out
nb: Logg ut

en: Login
nb: Logg inn

en: Logout
nb: Logg ut

en: Mail Users
nb: Send epost til brukere

en: Mail to
nb: Epost til

en: Make Default
nb: Sett som standard

en: Make Sticky
nb: Fest til toppen

en: Manage Democratic Playlists
nb: Behandle demokratiske spillelister

en: Manage Flagged
nb: Behandle merkede

en: Manage Playlist
nb: Behandle spilleliste

en: Manage Shoutbox
nb: Behandle Shoutbox

en: Manage Users
nb: Behandle Brukere

en: Manager
nb: Operatør

en: Maximum Execution Time
nb: Maksimum kjøretid for prosess

en: Maximum Results
nb: Maksimalt antall resultater

en: Mbstring Support
nb: Støtte for Mbstring

en: Media Object Invalid or Not Specified
nb: Mediaobjekt invalid eller feilspesifisert

en: Memory Limit
nb: Minnegrense

en: Message
nb: Melding

en: Message of the Day
nb: Dagens beskjed

en: Method
nb: Metode

en: Min Bitrate
nb: Minimum Bitrate

en: Min Element Count
nb: Minimumsantall objekter

en: Minimum Count
nb: Minimumsantall

en: Minimum Requirements not met. Unable to Install Ampache.
nb: Minimumskrav til systemet ikke møtt. Kan ikke installere Ampache.

en: Modules
nb: Moduler

en: More
nb: Mer

en: Most Popular Albums
nb: Mest populære album

en: Most Popular Artists
nb: Mest populære artister

en: Most Popular Genres
nb: Mest populære sjangre

en: Most Popular Live Streams
nb: Mest populære live streams

en: Most Popular Songs
nb: Mest populære spor

en: Most Popular Tags
nb: Mest populære tags

en: Most Popular Threshold in days
nb: Mest populær terskel (i dager)

en: Mute
nb: Stum

en: MySQL Administrative Password
nb: MySQL Adminpassord

en: MySQL Administrative Username
nb: MySQL Adminbruker

en: MySQL Hostname
nb: Vertsnavn for MySQL

en: MySQL Password
nb: Passord for MySQL

en: MySQL Username
nb: Brukernavn for MySQL

en: Mysql for PHP
nb: MySQL for PHP

en: Name
nb: Navn

en: Never
nb: Aldri

en: New Password
nb: Nytt passord

en: New User Added
nb: Ny bruker lagt til

en: New User Registration at %s
nb: Ny brukerregistrering på %s

en: Newest Albums
nb: Nyeste Album

en: Newest Artists
nb: Nyeste Artister

en: Next
nb: Neste

en: No
nb: Nei

en: No Catalogs Found
nb: Ingen kataloger funnet

en: No Disabled songs found
nb: Ingen deaktiverte spor funnet

en: No Records Found
nb: Ingen oppføringer funnet

en: No Similar Artists found
nb: Ingen lignende artister funnet

en: No Songs Removed
nb: Ingen spor fjernet

en: No Update Needed
nb: Ingen oppdatering nødvendig

en: No Username/Password specified
nb: Brukernavn/Passord Uspesifisert

en: No file uploaded
nb: Ingen fil opplastet

en: No local account found
nb: Ingen lokal konto funnet

en: Non-Standard Http Port
nb: Ikke-standard http port

en: None
nb: Ingen

en: Normalize Tracks
nb: Normaliser spor

en: Not Enough Data
nb: Ikke nok data

en: Now Playing
nb: Spilles nå

en: Now Playing Cleared
nb: Spilles nå rensket

en: Object
nb: Objekt

en: Off
nb: Av

en: Off the Charts!
nb: Dunderhonning!

en: Offset Limit
nb: Offsetgrense

en: On
nb: På

en: On-line
nb: Online

en: Once you have ensured that you have the above requirements please fill out the information below. You will only be asked for the required config values. If you would like to make changes to your ampache install at a later date simply edit /config/ampache.cfg.php
nb: Når du har forsikret deg om at de ovenstående krav er oppfylt kan du fylle ut informasjonen i feltene under. Du vil kun bli bedt om informasjon som er nødvendig for å fullføre installasjonen. Hvis du vil endre denne konfigurasjonen på et senere tidspunkt, redigerer du filen/config/ampache.cfg.php

en: One Star
nb: En stjerne

en: Operator
nb: Operatør

en: Optimizing Tables
nb: Optimaliserer tabeller

en: Optional
nb: Valgfri

en: Options
nb: Valg

en: Other
nb: Annen

en: Other Tools
nb: Andre verktøy

en: Override Execution Time
nb: Overstyr kjøretid for prosess

en: Overwrite Existing
nb: Overskriv eksisterende

en: Owner
nb: Eier

en: PHP ICONV Support
nb: PHP - Støtte for ICONV

en: PHP PCRE Support
nb: PHP - Støtte for PCRE

en: PHP PutENV Support
nb: PHP - Støtte for PutENV

en: PHP Session Support
nb: PHP - Støtte for sesjoner

en: PHP Settings
nb: PHP Innstillinger

en: PHP Version
nb: PHP Versjon

en: PID File
nb: PID Fil

en: Password
nb: Passord

en: Passwords do not match
nb: Passordene er forskjellige

en: Path
nb: Bane

en: Paused
nb: Pause

en: Pending
nb: Avventer

en: Play
nb: Spill

en: Play Album
nb: Spill album

en: Play Random Selection
nb: Spill tilfeldig utvalg

en: Play Selected
nb: Spill valgte

en: Played
nb: Spilt

en: Playing from base Playlist
nb: Spiller fra baseliste

en: Playlist
nb: Spilleliste

en: Playlist Created
nb: Spilleliste opprettet

en: Playlist File
nb: Spilleliste fil

en: Playlist Imported
nb: Spilleliste importert

en: Playlist Method
nb: Metode for spilleliste

en: Playlist Name
nb: Navn på spilleliste

en: Playlist Songs
nb: Spilleliste Sanger

en: Playlist Type
nb: Spilleliste type

en: Playlists
nb: Spillelister

en: Please check the artists you want to merge with the current one
nb: Vennligst sjekk artistene du vil samle sammen med den nåværende artisten

en: Please fill in your full name (Firstname Lastname)
nb: Vennligst skriv inn ditt fulle navn (Fornavn Etternavn)

en: Plugin Activated
nb: Utvidelse aktivert

en: Plugin Deactivated
nb: Utvidelse deaktivert

en: Plugins
nb: Utvidelser

en: Popular
nb: Populær

en: Popular Threshold
nb: Terskel for popularitet

en: Post Shout
nb: Lagre beskjed

en: Post to Shoutbox
nb: Legg til i Shoutbox

en: Preference
nb: Innstilling

en: Preference Administration
nb: Administrasjon av innstillinger

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Preferences Permissions
nb: Innstillinger tillatelser

en: Prev
nb: Forrige

en: Prevent Preset Override
nb: Forhindre endring av forvalg

en: Previous
nb: Forrige

en: Primary
nb: Primær

en: Private
nb: Privat

en: Public
nb: Offentlig

en: Pure Random
nb: Ren Tilfeldighet

en: Queries:
nb: Spørringer:

en: RPC Options
nb: RPC Valg

en: RSS Feed
nb: Levende bokmerke

en: Radio Station Added
nb: Radiostasjon lagt til

en: Radio Stations
nb: Radiostasjoner

en: Random
nb: Tilfeldig

en: Random Play
nb: Tilfeldig avspilling

en: Rate Limit
nb: Bitrate grense

en: Rated
nb: Kvalitet

en: Rating
nb: Kvalitet

en: Re-Tag
nb: Om-Tag

en: Re-encode
nb: Om-koding

en: Read
nb: Les

en: Read/Write
nb: Les/Skriv

en: Reading
nb: Leser

en: Reason
nb: Grunn

en: Reason to flag
nb: Grunn til merking

en: Recently Played
nb: Nylig Spilt

en: Recommended Albums
nb: Anbefalte album

en: Recommended Artists
nb: Anbefalte artister

en: Recommended Songs
nb: Anbefalte spor

en: Refresh
nb: Oppfrisk

en: Register
nb: Registrer

en: Register User
nb: Registrer bruker

en: Registration
nb: Registrering

en: Registration Complete
nb: Registrering ferdig

en: Registration Date
nb: Registreringsdato

en: Reject
nb: Avvis

en: Related Album
nb: Relatert Album

en: Related Artist
nb: Relatert Artist

en: Related Genre
nb: Relatert Sjanger

en: Related Tag
nb: Relatert tag

en: Remember Me
nb: Husk meg

en: Remote
nb: Fjerntjener

en: Remote Key
nb: Nøkkel til fjernvert

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove Selected Tracks
nb: Fjern valgte spor

en: Remove Vote
nb: Fjern Stemme

en: Rename
nb: Endre navn

en: Rename %s
nb: Endre navn på %s

en: Rename selected
nb: Endre navn på valgte

en: Repeat
nb: Gjenta

en: Required for Remote Catalogs
nb: Påkrevd for fjernkataloger

en: Requirements
nb: Krav

en: Reset Album Art
nb: Reset albumbilde

en: Resolution
nb: Oppløsning

en: Return to Login Page
nb: Gå tilbake til innloggingssiden

en: Running Remote Sync
nb: Kjører fjernsynkronisering

en: Running Remote Update
nb: Kjører fjernoppdatering

en: Safe Mode
nb: Sikker modus

en: Save Catalog Settings
nb: Lagre katalogoppsett

en: Save Changes
nb: Lagre Endringer

en: Save Rules As
nb: Lagre regler som

en: Search
nb: Søk

en: Search Again
nb: Søk igjen

en: Search Ampache
nb: Søk i Ampache

en: Search Disabled Songs
nb: Søk etter deaktiverte spor

en: Search Type
nb: Type søk

en: Searched
nb: Ferdig med søk

en: Select
nb: Velg

en: Send E-mail to Users
nb: Send epost til brukere

en: Send Mail
nb: Send epost

en: Send and Clear on Add
nb: Send og rensk ved Legg til

en: Send on Add
nb: Send ved Legg til

en: Server
nb: Tjener

en: Server Config
nb: Serverkonfigurasjon

en: Session Expired: please log in again at
nb: Sesjon utløpt: vennligst logg inn igjen på

en: Set Database Charset
nb: Endre databasens tegnsett

en: Set Track Numbers
nb: Set spornummer

en: Setting
nb: Innstillinger

en: Settings for %s
nb: Innstillinger for %s

en: Shoutbox Post Deleted
nb: Shoutbox oppføring slettet

en: Shoutbox Post Updated
nb: Shoutbox oppføring oppdatert

en: Shoutbox Records
nb: Shoutbox Oppføringer

en: Show ACL(s)
nb: Vis tilgangskontroller

en: Show All
nb: Vis alle

en: Show All Songs By %s
nb: Vis alle spor av %s

en: Show Art
nb: Vis bilder

en: Show Artists starting with
nb: Vis artister som starter med

en: Show Catalogs
nb: Vis kataloger

en: Show Disabled
nb: Vis deaktiverte

en: Show Duplicate Songs
nb: Vis duplikatspor

en: Show Inactive Users
nb: Vis inaktive brukere

en: Show Localplay Instances
nb: Vis instanser for lokalavspilling

en: Show Playlist
nb: Vis spilelliste

en: Show Unique
nb: Vis unike

en: Show instances
nb: Vis instanser

en: Similar Artists
nb: Lignende artister

en: Simple M3U
nb: Enkel M3U

en: Size
nb: Størrelse

en: Size Limit
nb: Størrelsesgrense

en: Song
nb: Spor

en: Song Information
nb: Spor informasjon

en: Song Title
nb: Spor tittel

en: Song Updated
nb: Spor oppdatert

en: Songs
nb: Spor

en: Songs Disabled
nb: Spor deaktivert

en: Songs Enabled
nb: Spor aktivert

en: Songs Per Seconds
nb: Sanger per sekund

en: Songs Updated
nb: Spor oppdatert

en: Sorry Lyrics Not Found.
nb: Beklager, sangtekst ikke funnet.

en: Start Address
nb: Startadresse

en: Start configuration
nb: Start konfigurasjonen

en: Starting Album Art Search
nb: Starter søk etter albumbilder

en: Starting New Song Search on %s catalog
nb: Starter søk etter nye spor i katalog %s

en: Starting Update from Tags
nb: Starter oppdatering fra tag informasjon

en: Starting synchronisation of album images
nb: Starter synkronisering av album bilder

en: Starts With
nb: Begynner med

en: Statistics
nb: Statistikk

en: Statistics Day Threshold
nb: Statistikkterskel i dager

en: Step 1 - Creating and Inserting the Ampache Database
nb: Trinn 1 - Oppretting og innsetting av Ampache Databasen

en: Step 2 - Creating the Ampache.cfg.php file
nb: Trinn 2 - Oppretting av ampache.cfg.php filen

en: Step 2 - Creating the ampache.cfg.php file
nb: Trinn 2 - Oppretting av konfigurasjonsfilen ampache.cfg.php

en: Step 3 - Setup Initial Account
nb: Trinn 3 - Sett opp hovedkonto

en: Sticky
nb: Fest

en: Stopped
nb: Stoppet

en: Stream Access
nb: Stream Tilgang

en: Subject
nb: Emne

en: Succeeded
nb: Suksess

en: Tag Cloud
nb: Tag 'Sky'

en: Thank you for registering
    
    
    Please keep this e-mail for your records. Your account information is as follows:
    ----------------------
    Username: %s
    Password: %s
    ----------------------
    
    Your account is currently inactive. You cannot use it until you've visited the following link:
    
    %s 
    
    Thank you for registering
nb: Takk for registreringen
    
    
    Behold denne eposten og brukerinformasjonen som følger:
    ----------------------
    Brukernavn: %s
    Passord: %s
    ----------------------
    
    Din brukerkonto er ikke aktiv. For å aktivere gå til denne lenken:
    
    %s 
    
    Takk for registeringen

en: The Catalog and all associated records have been deleted
nb: Katalogen og tilhørende oppføringer har blitt slettet

en: The Requested Playlist has been deleted.
nb: Den valgte spillelisten har blitt slettet

en: The requested song has been updated
nb: Det forspurte spor har blitt oppdatert

en: The requested song(s) have been disabled
nb: De forespurte spor har blitt deaktiverte

en: The requested song(s) have been enabled
nb: De forespurte spor har blitt aktivert

en: The specified item has been flagged
nb: Det spesifiserte objektet er merket

en: The validation key used isn't correct
nb: Valideringsnøkkelen som ble brukt er ikke korrekt

en: Theme
nb: Tema

en: There was a problem with the file upload: No %s was uploaded.
nb: Et problem oppstod under opplasting: Ingen %s ble opplastet.

en: There was a problem with the file upload: The %s was only partially uploaded.
nb: Det oppstod et problem med opplastingen: %s ble kun delvis opplastet.

en: This Affects all non-Admin accounts
nb: Dette påvirker alle ikke-admin kontoer

en: This Page handles the installation of the Ampache database and the creation of the ampache.cfg.php file. Before you continue please make sure that you have the following pre-requisites
nb: Denne siden installerer Ampache databasen og oppretter konfigurasjonsfilen ampache.cfg.php. Før du fortsetter må du undersøke om du oppfyller de krav som stilles til vertssystemet Ampache skal kjøres på

en: This User ID is activated and can be used %sLogin%s
nb: Denne brukeren er aktivert og kan brukes til å %slogge inn %s

en: This attempts to connect to your database using the values from your ampache.cfg.php
nb: Denne testen prøver å koble til databasen din med verdiene lagret i ampache.cfg.php

en: This attempts to read /config/ampache.cfg.php If this fails either the ampache.cfg.php is not in the correct locations or
    	it is not currently readable by your webserver.
nb: Ampache prøver å lese konfigurasjonsfilen /config/ampache.cfg.php. Hvis denne operasjonen mislykkes mangler filen, eller den er ikke lesbar av webserveren.

en: This event has been logged
nb: Denne hendelsen har blitt loggført.

en: This page handles all database updates to Ampache starting with <strong>3.3.3.5</strong>. According to your database your current version is: <strong>%s</strong>.
nb: Denne siden omhandler databaseoppdateringer for Ampache f.o.m <strong>3.3.3.5</strong>.Denne databasen rapporterer versjon <strong>%s</strong>.

en: This step creates and inserts the Ampache database, as such please provide a mysql account with database creation rights. This step may take a while depending upon the speed of your computer
nb: Dette trinnet oppretter og setter inn databasen til Ampache, du må derfor oppgi et brukernavn og et passord til MySQL som kan opprette databaser. Dette trinnet kan ta noe tid, avhengig av datamaskinen serveren kjører på.

en: This step creates your initial Ampache admin account. Once your admin account has been created you will be directed to the login page
nb: Dette trinnet oppretter hovedkontoen for administrering av Ampache. Når hovedkontoen er opprettet vil du bli overført til innloggingssiden.

en: This test checks to make sure that you have PHP session support enabled. Sessions are required for Ampache to work.
nb: Denne testen sjekker om PHP har støtte for sesjoner aktivert. Sesjoner må være aktivert for at Ampache skal fungere.

en: This test checks to make sure you have Iconv support installed. Iconv support is required for Ampache
nb: Denne testen sjekker om du har støtte for Iconv installert. Støtte for Iconv er påkrevd for å kunne kjøre Ampache.

en: This test checks to see if you have the mysql extensions loaded for PHP. These are required for Ampache to work.
nb: Denne testen sjekker om du har de nødvendige MySQL utvidelsene lastet i PHP. De er påkrevd for at Ampache skal fungere.

en: This test makes sure that PHP isn't running in SafeMode and that we are able to modify the memory limits. While not required, without these abilities some features of ampache may not work correctly
nb: Denne testen sjekker at PHP ikke kjører i sikker modus, og at vi kan endre minnegrensene. Dette er ikke påkrevd, men kan være nødvendig for at noen av funksjonene i Ampache skal fungere korrekt.

en: This test makes sure that you have set all of the required configuration variables and that we are able to completely parse your config file
nb: Denne testen sjekker at du har satt alle konfigurasjonsvariablene og at vi er klare til å behandle konfigurasjonsfilen.

en: This test makes sure you have PCRE support compiled into your version of PHP, this is required for Ampache.
nb: Denne testen sjekker om du har støtte for PCRE kompilert i din versjon av PHP. Dette er påkrevd for at Ampache skal fungere.

en: This tests to make sure that you are running a version of PHP that is known to work with Ampache.
nb: Denne testen sjekker om du kjører en versjon av PHP som er kjent for å fungere sammen med denne versjonen av Ampache.

en: Three Stars
nb: Tre Stjerner

en: Time
nb: Tid

en: Title
nb: Tittel

en: Title Ellipse Threshold
nb: Ellipseterskel for tittel

en: Total Songs
nb: Totalt antall sanger

en: Total Time
nb: Total tid

en: Total Users
nb: Totalt antall brukere

en: Track
nb: Spor

en: Transcode Bitrate
nb: Bitrate for transkoding

en: Transcoding
nb: Transkoding

en: Two Stars
nb: To stjerner

en: Type of Playback
nb: Avspillingsform

en: Unable to Disabled last Administrator
nb: Kan ikke deaktivere den siste administratoren

en: Unable to Install Plugin
nb: Kunne ikke installere utvidelse

en: Unable to connect to database, check your ampache config
nb: Kan ikke koble til databasen, sjekk konfigurasjon av ampache

en: Unable to create new account
nb: Kan ikke opprette ny brukerkonto

en: Unable to delete last Admin User
nb: Kan ikke slette den siste administratoren

en: Unable to load pear XMLRPC library, make sure XML-RPC is enabled
nb: Kan ikke laste pear XMLRPC biblioteket, er XML-RPC aktivert?

en: Unable to select database, check your ampache config
nb: Kan ikke velge databasen, sjekk konfigurasjon av ampache

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown (Orphaned)
nb: Ukjent

en: Unlimited
nb: Ubegrenset

en: Unplayed
nb: Uspilt

en: Update
nb: Oppdater

en: Update Account
nb: Oppdater konto

en: Update Album
nb: Oppdater album

en: Update All
nb: Oppdater alle

en: Update Artist
nb: Oppdater Artist

en: Update From %s
nb: Oppdater fra %s

en: Update Instance
nb: Oppdater instans

en: Update Now!
nb: Oppdater nå!

en: Update Preferences
nb: Oppdater Innstillinger

en: Update Song
nb: Oppdater spor

en: Update User
nb: Oppdater bruker

en: Update from Tags Complete
nb: Oppdatering fra tag informasjon ferdig

en: Update from tags
nb: Oppdater fra tag-informasjon

en: Update id3 tags
nb: Oppdater id3 tag informasjon

en: Updated
nb: Oppdatert

en: Updating the %s catalog
nb: Oppdaterer katalogen %s

en: Upload
nb: Last opp

en: Use Existing Database
nb: Bruk eksisterende database

en: User
nb: Bruker

en: User Access Level
nb: Tilgangsnivå for bruker

en: User Activated
nb: Bruker aktivert

en: User Agreement
nb: Brukeravtale

en: User Already Logged in
nb: Bruker allerede innlogget

en: User Deleted
nb: Bruker slettet

en: User Disabled
nb: Bruker deaktivert

en: User Disabled please contact Admin
nb: Bruker deaktivert, kontakt administrator

en: User Enabled
nb: Bruker aktivert

en: User Information
nb: Brukerinformasjon

en: User Properties
nb: Brukeregenskaper

en: User Tools
nb: Brukerverktøy

en: User Updated
nb: Bruker oppdatert

en: User is Offline Now
nb: Bruker er avlogget nå

en: User is Online Now
nb: Bruker er pålogget nå

en: User to track
nb: Bruker som skal spores

en: Username
nb: Brukernavn

en: Using Old Password Encryption, Please Reset your Password
nb: Utdatert krypteringsteknologi i bruk, vennligst registrer passordet ditt på ny

en: Validation Failed
nb: Velidering feilet

en: Value
nb: Verdi

en: Various
nb: Variert

en: Verifed
nb: Verifisert

en: Verify
nb: Verifiser

en: Verify All
nb: Verifiser alle

en: Version
nb: Versjon

en: Videos
nb: Videoer

en: View
nb: Vis

en: Viewing %s Genre
nb: Vises som sjanger %s

en: Volume
nb: Volum

en: Votes
nb: Stemmer

en: Web Interface
nb: Web Grensesnitt

en: Web Path
nb: Web bane

en: Write Config
nb: Skriv konfigurasjon

en: XML-RPC Key
nb: XML-RPC Nøkkel

en: XSPF Player
nb: XSPF Spiller

en: Year
nb: År

en: Yes
nb: Ja

en: You <U>must</U> accept the user agreement
nb: Du <U>må</u> akseptere brukeravtalen

en: You did not enter a username
nb: Du skrev ikke inn et brukernavn

en: You must enter a password
nb: Du må skrive inn et passord

en: You've been redirected to this page because you do not have access to this function.
nb: Du har blitt omdirigert til denne siden fordi du ikke har tilgang til denne funksjonen.

en: You've been redirected to this page because you've attempted to access a function that is disabled in the demo.
nb: Du har blitt omdirigert til denne siden fordi du har forsøkt å få tilgang til en funksjon som er deaktivert i demoutgaven.

en: You've reached this page because a configuration error has occured. Debug Information below
nb: Du har kommet til denne siden fordi en konfigurasjonsfeil har oppstått. Feilsøkingsinformasjon følger:

en: Your Access List Entry has been removed
nb: Din oppføring i tilgangslisten har blitt slettet

en: Your Account has been updated
nb: Din brukerkonto har blitt oppdatert

en: Your Database and associated tables have been updated to match your currently configured charset
nb: Databasen og tilhørende tabeller har blitt oppdatert for å tilpasses ditt tegnsett

en: Your E-mail was successfully sent.
nb: Vellykket epostsending

en: Your account has been created. An activation key has been sent to the e-mail address you provided. Please check your e-mail for further information
nb: Kontoen din har blitt opprettet. En aktiveringsnøkkel har blitt sendt til den epostadressen du benyttet til å registrere deg. Sjekk eposten din for mer informasjon.

en: Your new Access Control List(s) have been created
nb: Din nye oppføring i tilgangslistene har blitt lagret

en: Your passwords do not match
nb: Passord stemmer ikke overens

en: Zlib Support
nb: Støtte for Zlib

en: [print_tags.php.inc]
    This commandline script will display the tag information for the specified filename as it will 
    appear to Ampache.
nb: [print_tags.php.inc]
    Dette verktøyet vil vise tag informasjonen for den spesifiserte filen som den vil leses av 
    Ampache.

en: album name
nb: album navn

en: artist name
nb: artist navn

en: day | days
nb[0]: dag
nb[1]: dager

en: days ago
nb: dager siden

en: file
nb: fil

en: hour | hours
nb[0]: time
nb[1]: timer

en: hours ago
nb: timer siden

en: id3 comment
nb: id3 kommentar

en: images synchronized:
nb: bilder synkronisert:

en: minutes
nb: minutter

en: minutes ago
nb: minutter siden

en: months ago
nb: måneder siden

en: not rated yet
nb: ikke ratet enda

en: other
nb: annen

en: out of
nb: ut av

en: seconds ago
nb: sekunder siden

en: song title
nb: spor tittel

en: the following updates need to be performed
nb: de følgende oppdateringer må utføres

en: track number (padded with leading 0)
nb: spor nummer (0 lagt til i starten)

en: updated
nb: oppdatert

en: weeks ago
nb: uker siden

en: year
nb: år

en: years ago
nb: år siden
